بیست و چهارمین صد اثر صد هنرمند در پنج روز نخست برپایی‌اش ۳۸ اثر در مجموع به قیمت ۱۰۴میلیون تومان فروخت. لیلی گلستان گفت: آثار جوان‎ها امسال بسیار خوب فروخته‌اند و من از این موضوع بسیار خوشحالم،

به گزارش خبرگزاری موج، لیلی گلستان گفت: تا این لحظه گرانترین اثر به فروش رسیده در این رویداد ۲۵ میلیون تومان است که بطور مشترک به سه اثر از سیدمحمد احصایی، مسعود عربشاهی و زنده‌یاد محمدعلی ترقی جاه تعلق دارد. از منظر تعداد آثار به فروش رسیده از یک هنرمند نیز علی ترقی جاه با فروختن سه اثر پیشتاز است. گلستان از فروش خوب آثار هنرمندان جوان خبر داد و گفت: آثار جوان‎ها امسال بسیار خوب فروخته‌اند و من از این موضوع بسیار خوشحالم، مخصوصا اگر جوانان شهرستانی کار بفروشند چون امکان فروش اثر در شهرستان‎ها بسیار بسیار کم است و من نمی‎دانم آنها در شهرهای خودشان با این شرایط چه می‎کنند. با این حال اینکه سالی یک بار در صد اثر شرکت می‎کنند فرصتی برای آنهاست که بتوانند آثاری را بفروشند. او  درباره اقبال مخاطبان به فروش مجسمه در «صد اثر صد هنرمند» نیز گفت: در زمینه مجسمه نیز امسال بسیار خوب فروش داشتیم چون در این مدت پنج مجسمه به فروش رسیده است. ما قبلا خیلی کم مجسمه می‎فروختیم اما اکنون این مدیا هم جا افتاده است، امسال مجسمه‌های زیادی داشتیم و من دوست دارم که حضور مجسمه هم در خانه‌ها و محل فرهنگ سازی شود. گلستان درباره اهداف خود در «صد اثر صد هنرمند» نیز گفت: در ۲۴ سال گذشته بسیار به آنچه مدنظر داشتم رسیده‎ام؛ در این میان معرفی هنرمندان جوانان یکی از اهداف اصلی من بود به ویژه حضور جوانان شهرستانی برای من خیلی جذاب بود. دیگر اینکه همیشه دوست داشتم مردم عادی اثر هنری بخرند، به نظر من دلیلی نداشت که یک کارمند اداره اثر هنری نخرد و صد اثر این امکان را فراهم کرد. در این نمایشگاه همه می‎توانند اثر بخرند و حتی تسهیلات خرید قسطی یا مدت‎دار نیز برای علاقه‌مندان وجود دارد.

در پنج روز نخست صد اثر بیست و چهارم از هر یک از هنرمندان زیر دستکم یک اثر به فروش رسیده است: آناهیتا ابوترابی، سوسن ادیبی، آمنه اربابون، محمد احصایی، ناصر اویسی، فیروزه بختیاری، فریبا بهمنی، صادق تبریزی، محمدعلی ترقی جاه، مسعود عربشاهی، آزاده جغتایی، الله حسینی نسب، رویا حسینی، علی ترقی جاه، آزاده دانشمندان، شادی سعیدی، شهباز سلمانی، امیرسقراطی، مریم ساوجی، اسدالله شریعت پناهی، شهریار صمصام، سونا عبدالعظیم زاده - مهشا عبدالقادر، محمدحسین عماد، شیرین نمازی، لیلا قلوبی، محیا گیو، مرجان مدرسی، ندا معین افشاری، فربد مرشد زاده، علیرضا مسعودی، زهرا مداح، هویا میرمقتدایی، لیلا مرجوی، مینا نراقی و سارا نوروز.

این نمایشگاه ۲۲۰ نقاشی و مجسمه از ۱۹۵ هنرمند را از یکصد هزار تا ۲۵۰ میلیون تومان به تماشا و فروش گذاشته است که در این میان شان آثاری از سهراب سپهری، آیدین آغداشلو، منیر فرمانفرمائیان، فریده لاشایی، ناصر اویسی، هوشنگ پزشک‌نیا، سیراک ملکونیان، حسین محجوبی، بهرام دبیری، جلال شباهنگی، رضا مافی، مش اسماعیل، عبدی اسبقی، بهمن نیکو… و از جوان‌ترها شهره مهران، گلناز قدیری، حسین چراغچی، شمس الدین غازی… دیده می شود. به رسم این رویداد، آثار فروخته شده از روی دیوار برداشته و اثری دیگر از همان هنرمند روی دیوار می‌رود، لذا مخاطبان تقریبا هر چند روز یک بار یک نمایشگاه تازه در این رویداد شاهد خواهند بود.

بیست و چهارمین «صد اثر صد هنرمند» تا ٢٧ مرداد در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی پلاک ۳۴ دایر خواهد بود. علاقمندان می‌توانند همه روزه(غیر از پنجشنبه ها) ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این نمایشگاه دیدن و خرید کنند.