آلبوم موسیقی سیاه مشق عبدالحسین مختاباد عصر دیروز با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و اهالی هنر موسیقی در کانون هنرمندان ایران رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در آیین رونمایی از آلبوم جدید سیاه مشق عبدالحسین مختاباد که تهیه و تنظیم آن با بهزاد خدارحمی است، احمد مسجد جامعی و ولی‌الله شجاع پوریان اعضای شورای اسلامی شهر تهران، محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری، محمد سریر رئیس شورای عالی خانه هنرمندان و رئیس هیات مدیره خانه موسیقی و جمعی از پیشکسوتان موسیقی شرکت کردند.
مسجد جامعی در این آیین با بیان اینکه افرادی با خلق آثار ارزشمند خود میان مردم ماندگار شدند گفت: توجه به هنر می تواند سنت های کهن این مرز و بوم را زنده کند.
وی ادامه داد: ظرفیت‌های جدید در بخش هنر پنهان است که باید ملاک‌ها و معیارها را شناسایی کرد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: روز آمد کردن سنت‌ها می‌تواند به توسعه هنر منجر شود که در این زمینه مختاباد توانست در حوزه تجربی و تئوری موسیقی آثار ارزشمندی را برای جامعه خلق کند.
*موسیقی کشور سیر نزولی خود را سپری می‌کند
رئیس شورای عالی خانه هنرمندان نیز در این مراسم با بیان اینکه این روزها در عرصه موسیقی آثار ارزشمند را کمتر مشاهده می‌کنیم، افزود: آثار موسیقی موجود در مقایسه با سه دهه قبل کیفیت و ماندگاری کمتری دارند.
محمد سریر گفت: این روزها عرضه موسیقی‌های کم کیفیت در بازار باعثتاسف هنرمندان این عرصه شده است.
رئیس هیات مدیره خانه موسیقی با اشاره به اینکه آثار مختاباد همچون گذشته طراوت و زنده بودن خود را میان مخاطبانش حفظ کرده تصریح کرد: صدای این خواننده هم از نظر کیفیت یگانه است و هم اینکه ما را به موسیقی ملی نزدیک می‌کند.
محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری در این مراسم با بیان اینکه بزرگان موسیقی همیشه از شعر مدد می‌گیرند افزود: ‌ عبدالحسین مختاباد برای جامعه ادبیات و موسیقی فردی شناخته شده است چرا که هنرمندان بزرگ از آهنگین بودن اشعار خوب برای موسیقی خود بهره می‌برند.
وی گفت: آهنگ‌های شبانگاهان و تمنای وصال این هنرمند همیشه در اذهان عموم باقی خواهد ماند.
مختاباد نیز در این آیین گفت: در این آلبوم سعی شده از آثار ماندگار خوانندگان و نوازندگان گذشته بهره لازم را ببرم چرا که هنر اصیل ایرانی غنی و ارزشمند است.
وی ادامه داد: در این رونمایی سعی شده تا پیشکسوتان و صاحب نظران موسیقی را دور هم جمع کنیم و از نظرات آنها استفاده ممکن را ببریم.
آلبوم جدید موسیقی سیاه مشق کاری از عبدالحسین مختاباد و بهزاد خدارحمی در ۹ قطعه روانه بازار شد.