عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تحقق اختصاص 50درصد از امکانات‌ورزشی به حوزه بانوان، موجب ارتقا جایگاه ورزش این گروه می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در واکنش به صحبت‌های وزیر ورزش و جوانان مبنی بر اینکه 50 درصد منابع و امکانات ورزش همچون سالن‌های ورزشی به ورزش بانوان اختصاص خواهد یافت و توجه به این موضوع یکی از شاخص‌های کاری مدیران استان و فدراسیون‌های ورزشی است، گفت: باید اذعان کرد که دولت در حوزه توسعه ورزش کشور اقدامات خوبی را انجام داده و سیاست‌های اتخاذ شده نسبت به دوره‌های گذشته رشد داشته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه نمایندگان مجلس در جریان تصویب برنامه ششم توسعه تلاش کردند تا به حوزه ورزش خصوصا ورزش بانوان توجه جدی شود، اظهار کرد: بر این اساس در ماده 109 قانون برنامه ششم توسعه آمده است دولت مکلف است بیست و هفت صدم درصد(۲۷/۰%) از کل نه درصد(۹%) مالیات ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیر ساختهای ورزش بویژه در حوزه معلولین و جانبازان اختصاص دهد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه مقوله ورزش خصوصا ورزش بانوان به یک اولویت در بین مسئولان تبدیل شده است، ادامه داد: بنابراین وزارت ورزش و جوانان باید در حوزه اقدامات به طور جدی ثابت کند که 50 درصد منابع و امکانات ورزش به ورزش بانوان اختصاص یافته است؛ هم اکنون بانوان نماینده مجلس نقدها و گلایه‌هایی نسبت به تخصیص اعتبارات ورزش بانوان در حوزه انتخابیه خود و استان‌ها دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اگر زنان سهم قابل توجهی از ورزش همگانی ببرند، حتما خانواده‌ها آثار مثبت آن را تجربه خواهند کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در تصویب قوانین به دنبال تخصیص 30 درصدی منابع به ورزش بانوان بودیم از این رو صحبت مطرح شده در راستای تخصیص 50 درصدی اقدام خوبی است، به خانه ملت خاطرنشان کرد: امیدواریم تلاش‌هایی که در راستای تخصیص 50 درصد منابع و امکانات ورزش به ورزش بانوان انجام می‌شود به نمایندگان مجلس گزارش شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج