خبرنگاران آملی با هماهنگی جمعیت هلا‌ل احمر و حضور امدادگران کوهستانی این شهرستان در یک اردوی یک‌روزه جنگل‌داری قلعه قلاگردان منطقه الیمستان ارتفاعات البرز را فتح کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، با هماهنگی جمعیت هلال‌احمر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نظارت بخشدار امام‌زاده عبدالله(ع) پس از چهار ساعت پیاده‌روی موفق به صعود قلعه قلاگردان منطقه جنگلی و کوهستانی الیسمتان این بخش شدند.

این صعود که به منظور اردوی یک روزه تفریحی و جنگل‌داری از سوی ستاد هفته رسانه به مناسبت گرامی‌داشت روز خبرنگار انجام شد، خبرنگاران و اصحاب قلم این شهرستان سه کیلومتر از منطقه الیمستان را طی کردند.

این اردوی یک‌روزه از صبح ساعت ۶ به سمت منطقه قلعه قلاگردان با حضور ۱۵ نفر از خبرنگاران هلال امدادی آمل به اتفاق رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس جمعیت هلال‌احمر، قهرمان ملی ایرانی به لهستان، نیروهای امدادگر کوهستانی و جاده‌ای از مسیر طی کردند.

این قلم‌بدستان پس از عبور چهار ساعته از مسیرهای ناهموار جنگلی و کوهستانی به طول سه کیلومتر مربع به منطقه زیبا و کوهستانی قلعه قلاگردان رسیده و با افتخار به فتح این قلعه پرداختند.

رئیس اداره جمعیت هلال‌احمر آمل در این اردوی یک‌روزه مهمترین هدف را آشنایی اصحاب رسانه با بخشی از فعالیت‌های نیروهای امداد کوهستانی و جاده‌ای این شهرستان بیان کرد و اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از کوهنوردانی بدون شناخت و ناهماهنگی با فدراسیون کوهنوردی ایران و یا اطلاع‌رسانی به شهرستان آمل به این مناطق کوهستانی وارد می‌شوند و این موجب مفقودی و حادثه‌های ناگوار برای آنها می‌شود.

جمشید نیک‌زاد با تاکید براینکه امدادگران گاهی اوقات روزها برای جستجوی مفقودان در این مناطق کوهستانی و جنگلی جان‌شان را به خطر می‌اندازند تا هم‌وطنان خود را نجات دهند، عنوان کرد: در این موارد باید فرهنگ‌سازی درست شود تا کوهنوردان و گردشگران بدون آگاهی و شناسایی وارد مناطق نشوند.