نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شهید سلیمی و وجود گوگرد در این سوخت موجب بارش باران‌ اسیدی در منطقه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی رفع موانع جاده نیروگاه به نکا نسبت به خطرات استفاده از مازوت به عنوان سوخت در نیروگاه هشدار داد و گفت: مصرف سوخت مازوت در نیروگاه نکا خطرات فراوانی بر نیروهای شاغل در آن، افراد منطقه و زندگی مردم در طول سال های گذشته بر جای گذاشته است.

وی افزود: استفاده از سوخت مازوت و وجود گوگرد در این سوخت موجب بارش باران‌ اسیدی در منطقه شده است که علاوه بر به خطر انداختن سلامتی مردم منطقه، به عنوان مهمترین معضل، موجب آلودگی آب های زیر زمینی شده و بسترهای زایش کشاورزی را از بین می برد.

شاعری بر ضرورت تغییر فوری بقیه سوخت نیروگاه به گاز طبیعی تاکید کرد و گفت: پیشرفت و توسعه منطقه مهم ترین هدف همه ماست.

وی افزود: برای دستیابی به اهداف مورد نظر و پیش بینی شده نیازمند وحدت، همکاری و هم گرایی هستیم که همه مسوولان باید در این راستا وارد عرصه کار و تلاش جهادی شوند.

شاعری گفت: چهاربانده کردن جاده نکا به نیروگاه از نیازهای اساسی مردم منطقه در طول سال های مختلف بوده است که امیدواریم با انتقال زیر ساخت های مختلف آب، برق، گاز و دیگر خدمات برای ایجاد دوربرگردان و ایجاد زیرساخت های لازم تلاش شود.

مدیر توسعه راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران هم در این نشست گفت: چهار بانده کردن جاده نکا به نیروگاه شامل ۲۷ کیلومتر راه است که در این مسیر ۱۱ دوربرگردان در نظر گرفته شده است. وی افزود: دوربرگردان سه راهی تازه آباد، نیروگاه و بهشهر از دور برگردان های مهمی است که برای انتقال آب و برق و گاز و دیگر خدمات نیازمند همکاری مسوولان هستیم.