دلاور حیدرپور گفت: در حال حاضر ۶ میلیون تن تولید محصولات کشاورزی در مازندران داریم که تا ۱۰ میلیون تن قابل افزایش است اما باید زیرساخت‌های لازم را برای افزایش تولید کشاورزان مهیا کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مازندران اظهار داشت: دغدغه افزایش تولید محصولات کشاورزی داریم به طوری که تا سال ۹۲ وارد‌کننده مرغ به کشور بودیم اما اکنون دغدغه مسئولین کشوری و استانی زیادی تولید مرغ است.

حیدرپور گفت: با فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد‌ مقاومتی، این موضوع در دستور کار دولت قرار گرفت و بزرگترین راهبرد دولت است. با اجرای اقتصاد‌ مقاومتی می‌توانیم روی پای خود بایستیم و مطالبه به حق در دنیا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هر برنامه‌ای که در بخش کشاورزی کشور تصویب و ابلاغ می‌شود اجرای آن در دهستان‌ها است که کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی در عرصه‌ها باید آن را عملیاتی کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از استاندار مازندران خواستار توجه ویژه‌تر به کشاورزی نسبت به سایر بخش‌ها در استان شد و گفت: برای احیاء پتانسیل بخش کشاورزی و ظرفیت خالی در این بخش باید با سرعت بیشتری پیش رویم.

حیدرپور با بیان اینکه سال گذشته کشور از شرایط مالی خوبی برخوردار نبوده اما بخش کشاورزی توانست با توانمندی بالا نتایج مثبتی را به دست آورد، افزود: بخش کشاورزی توانسته ۱۵٫۵ درصد رشد را در تولیدات محصولات به دست آورد.

وی با اشاره به اینکه واردات برنج در سال ۹۴ کاهش ۳۷ درصدی نسبت به سال ۹۳ داشته است، گفت: ۲ ماهه امسال ۱۲۴ هزار تن برنج وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۲۰ درصدی داشته است. کشاورزان اکنون دغدغه قیمت برنج ندارند و بازار از ثبات قیمتی خوبی برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶ میلیون تن تولید محصولات کشاورزی در مازندران داریم که تا ۱۰ میلیون تن قابل افزایش است اما باید زیرساخت‌های لازم را برای افزایش تولید کشاورزان مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه از ظرفیت دریای استان به درستی استفاده نمی‌شود، گفت: پرورش ماهی در قفس ظرفیت خالی است که باید از این ظرفیت عظیم برای پرورش ماهی، میگو و ماهیان خاویاری استفاده کنیم. سال گذشته ۳۸ قفس پرورش ماهی داشته‌ایم که ۸۲ تن تولید داشته است که امسال به ۵ هزار تن تولید خواهد رسید و برنامه داریم طی دو سال آینده به ۲۰ هزار تن برسد.