رئیس پلیس امنیت عمومی مازندران با اشاره به آغاز طرح ویژه نظارت بر واحدهای صنفی و اماکن عمومی، از پلمب بیش از دو هزار و ۸۲۹ واحد صنفی متخلف در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ حسن تقوی اظهار داشت: در راستای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و اخلاقی در سطح واحدهای صنفی و اماکن عمومی، طرح ویژه نظارت بر اماکن عمومی و واحد های صنفی در سطح استان به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی با اشاره به عملکرد پلیس در برخورد با واحدهای صنفی متخلف از پلمب بیش از دو هزار و ۸۲۹ واحد صنفی متخلف در چهار ماهه نخست امسال خبر داد.

تقوی با اشاره به کشف قریب به ۱۴ کیلوگرم انواع موادمخدر، از کشف ۲۶ هزار عدد انواع مواد محترقه و ۱۳۱ هزار نخ سیگار قاچاق خبر داد و افزود: ۲۳ تالار و ۲۴۳ قهوه خانه و سفره‌خانه سنتی متخلف نیز در این مدت پلمب شدند.

رئیس پلیس امنیت عمومی مازندران از نظارت بر واحدهای صنفی پوشاک در این طرح خبر داد و گفت: در این طرح با تولید و عرضه کنندگان پوشاک نامتعارف برخورد خواهد شد.

وی درباره تولیدوعرضه پوشاک نامتعارف اعم از زنانه و مردانه دربرخی از فروشگاه‌ها، گفت: برابرقانون مصوب سال ۶۵ لباس‌هایی که دارای علائم مشخصه گروه‌های ضداسلام یا انقلاب هستند درصورت تولید، توزیع، فروش و استفاده در ملا عام جرم شناخته شده و مجازات‌هایی را برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان با اشاره به موضع قانون در این رابطه، افزود: تعطیلی محل کسب برای فروشنده از مدت سه تاشش ماه و جریمه نقدی بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون ریال و برای وارد و یا تولیدکنندگان پوشاک‌های نامتعارف مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است.

تقوی، خاطرنشان کرد: علائم مشخصه گروه‌های ضداسلام یا انقلاب، تصاویر مبتذل که عفت عمومی را خدشه‌دار می کند، نوشته‌های لاتین که خیلی از افراد از معنای آن بی اطلاع هستند و نیز نشان و پرچم کشورهای بیگانه از شاخصه‌های پوشاک نامتعارف به شمار می آید.

وی از عموم مردم و کسبه خواست، همکاری‌های لازم را با ناظران پلیس نظارت بر اماکن عمومی داشته باشند.