حجت الاسلام ناصرشکریان با اشاره به به نگرش جوامع اسلامی نسبت به رشد روزافزون تشیع در جهان، گفت: گسترش فرهنگ شیعه در سطح جهان موجب رعب و ترس وهابیت شده است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج از بابل، مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت، رئیس مذهب جعفری امام جعفر صادق(ع) و با اشاره به اینکه امام جعفر صادق(ع) احیاءگر اسلام ناب محمدی و مذهب علوی است اظهار داشت: امام صادق(ع) انقلاب فرهنگی ایجاد شده از سوی امام باقر(ع) را توسعه داد و از کرسی های علمی برای ترویج معارف اهل بیت(ع) بهره برداری کرد.

وی، امام صادق(ع) را احیاگر اسلام ناب محمدی دانست و خاطرنشان کرد: در پرتو تلاش های علمی آن حضرت امروز اسلام ناب شیعی در دنیا عزت و افتخار دارد.

این استاد حوزه علیمه مازندران به مخالفت ها و تهدیدهای زمان امام صادق(ع) از سوی حکمرانان ظالم بنی امیه و بنی عباس اشاره کرد و عنوان داشت: بنی امیه و بنی عباس همیشه سعی می کردند با اعمال تهدید و فشار بر امام و شاگردان ایشان، مانع نهضت علمی ایشان شوند؛ ولی نتوانستند مانع ترویج علم و دانش ناب محمدی گردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به برنامه ریزی و هدف گذاری کشورهای استکباری و نظام های سلطه مبنی بر سنگ اندازی برای جلوگیری از رشد علمی در دنیای اسلام تاکید کرد: جوانان و دانشجویان مسلمان با الگو قرار دادن سبک زندگی علمی و عملی امام جعفر صادق(ع) و دیگر ائمه اطهار(س) برای رشد و ارتقاء جایگاه علمی جهان اسلام تلاش کنند.

این محقق و پژوهشگر حوزه دین در ادامه با اشاره به تلاش دشمنان اسلام در جهت ایجاد اسلام هراسی خصوصا شیعه هراسی در جهان، تاریخ وهابیت را سرشار از جنایت و خباثت علیه امت اسلام دانست و گفت: صهیونیست و استعمار با احساس خطر از گسترش دین اسلام با دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی و تشکیل فرقه وهابیت، دین را در مقابل دین قرار داده‌اند.

وی با بیان این که افکار و اندیشه های وهابیت ضد اسلامی و ضد عقل است، گفت: از آنجا که برداشت های فرقه وهابیت از قرآن، برداشت های ظاهری است و در تفاسیر آنها از قرآن نیز عقلانیت وجود ندارد پس ما نمی توانیم آنها را به عنوان مسلمان بشناسیم.

شکریان با اشاره به این که وهابیت در مسائل دینی حاضر به بحثبا شیعه نیستند، تصریح کرد: شیعه دارای دو جواب عقلی و نقلی در مواجهه با شبهه افکنی فرقه وهابیت است پس برخلاف تبلیغات نادرست آنان علیه شیعیان باید گفت که شیعه در توسل به ائمه معصومین(ع) هیچ گاه قدرت خدایی برای آنان قائل نبوده و کار آنها را به اذن خدا می داند.

وی، آیات قرآنی را مصداق بارز عملکرد شیعیان در بسیاری از مسائل دینی دانست و افزود: از آنجا که وهابیت برای شبهات خود مبنایی ندارد، در مواجهه با استدلال عقلی و قرآنی افراد حاضر به تغییر موضع خود نبوده و به تقلید کورکورانه از مفتی های پیشین خود پرداخته و آنان را در مسائل دینی بسیار متبحر می داند.

حجت الاسلام شکریان افزود: وهابیت محصول تفکرات انگلیسی است و با توجه به وجود مبانی فکری انحرافی در فرقه وهابیت، تلاش های بسیاری در گسترش و نشر این فرقه در دنیا از سوی انگلیسی ها صورت گرفته است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان این که رفتار وهابیت در امتداد خط الحادی است که از زمان بنی‌امیه و یزید، علیه خاندان عصمت و اصحاب پیامبر اکرم(ص) ترسیم شده است، ادامه داد: این اعمال نشانه اوج خصومت، عداوت و دشمنی با خاندان عصمت و طهارت(ع) است.

وی با اشاره به این که وهابیت با اعمال وحشیانه و با فرماندهی و هدایت استعمار، استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌المللی درصدد خاموش کردن نور اسلام است، خاطرنشان کرد: اما با توجه به توطئه ها و اقدامات ضد دینی صورت گرفته از سوی این فرقه ضاله، امروز شاهد جهانی شدن آرمان های شیعه هستیم.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران بیان کرد: وهابیت گمان می‌کند تعرض به مقدسات شیعیان بهترین راه برای معارضه با اسلام و بیداری امت‌ها است، زیرا این موج امروزه مانند بمبی در قلب استکبار و بلاد شرک نفوذ کرده و همه معادلات سیاسی و اقتصادی را عوض کرده است.

استاد حوزه علمیه و دانشگاه در مازندران با بیان این که امروز عربستان پرچمدار ترویج و گسترش تفکر الحادی وهابیت در جهان است، خاطرنشان کرد: کشورهای مرتجع عرب منطقه با دلارهای نفتی از این فرقه ضاله حمایت می کنند و در تلاش برای گسترش آن هستند.

حجت الاسلام شکریان به نگرش جوامع اسلامی نسبت به رشد روزافزون تشیع در جهان اشاره کرد و افزود: گسترش روزافزون فرهنگ شیعه در سطح جهان موجب رعب و ترس وهابیت و اربابانشان شده و همین مسأله تلاش های آنها را برای ضربه زدن به فرهنگ شیعه افزایش داده است.