رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با انتقاد از عملکرد بانک‌ها درباره صنعتگران گفت: نرخ تورم بالا و سود تسهیلات بانکی اختلاف به‌وجود می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری موج،محمد محمدپور عمرانبا اشاره به اینکه نظام بانکی ما بر مبنای درست و جدی شکل نگرفته است، خاطرنشان کرد: سود بانکی نابهنگام بوده و باید اگر تورم ما هفت درصد است سود بانکی یک درصد باشد وگرنه ساختار تولید ساماندهی نمی‌شود.

محمدپورعمران با بیان اینکه نرخ ارز در اختیار مافیای واردات است و این امر سبب می‌شود آورده خود را در بازار داخلی به فروش برساند، ادامه داد: صنعت نیازمند صدقه ارزی نیست برای حمایت از تولید داخلی باید حوزه واردات کشور محدودیت و ممنوعیت داشته باشد.

وی قاچاق کالا را از جمله موانع تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد و یادآور شد: اگر ۳۰ میلیارد دلار قاچاق واردات در کشور داشته باشیم دیگر جایی برای توجه به تولید داخلی وسایل و لوازم خانگی و… باقی نمی‌ماند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندرانگفت: صنعتگران داخلی باید با رقبایی رقابت کند که ۲۵ درصد سود بانکی ندارند و مالیات سنگینی چون ما نمی‌پردازند، امیدواریم نمایندگان در برنامه ششم توسعه به این امر عنایت ویژه داشته باشند.