آیت الله سید احمد خاتمی با تأکید براینکه امروزه ولایت‌مداری و همراه با ولایت بودن در نظام اسلامی لازم است، ادامه داد: افراد نباید شعار ولایت سر دهند زیرا شعار بدون عمل فایده‌ای ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، امام جمعه موقت تهران در یادواره سرداران و ۱۰۴۳ شهید شهرستان آمل و نخستین سالگرد شهید روح‌الله سلطانی معاون عملیات لشکر ۲۵ کربلا با تأکید براینکه امروز ما مدیون خون شهدا هستیم، تصریح کرد: ‌ عزت، اقتدار و امنیت امروز ایران اسلامی مدیون خون پاک شهدا است.

خاتمی با اشاره به اینکه در ۸ سال دفاع مقدس با دشمنی طرف بودیم که ۳ روزه می‌خواست ایران را از آن خود کند و به تهران برسد، یادآور شد: شهدا مقابل دشمنان سینه سپر کردند تا در امن‌ترین کشور دنیا با سربلندی و اقتدار زندگی کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه برکت‌های جامعه تنها برای دیروز نیست بلکه امروز هم شهدای مدافع حرم و امنیت در حال تلالو درخشش هستند، ‌ اظهار کرد: ‌ در ماه مبارک رمضان چندین تیم به صورت انتحاری در روز قدس و مناسبت‌های مذهبی قصد انفجار بمب در تهران را داشتند که به برکت خون شهدا همه نقش‌های شوم‌شان برملا شد.

وی شهدا را سرمایه ملی دانست و خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اسلامی در آخرین تحلیل راجع‌ به انقلاب فرمودند شرایط امروز جامعه همانند شرایط جنگ احزاب است و این تحلیل قرآنی بسیار عمیق و معنادار محسوب می‌شود.

خاتمی با تأکید براینکه امروزه ولایت‌مداری و همراه با ولایت بودن در نظام اسلامی لازم است، ادامه داد: افراد نباید شعار ولایت سر دهند زیرا شعار بدون عمل فایده‌ای ندارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی براینکه اطمینان دارم در این جنگ پیروز هستیم، گفت: سرنوشت امروز ملت ایران به خاک مالیدن بینی استکبار و به ذلت‌ کشیدن آنها است هرچند باید در این مسیر ثابت‌قدم بوده و خستگی به خود راه ندهیم.

خاتمی با اعلام اینکه جای سؤال است که اتحادیه اروپا چرا مقابل عهده‌شکنی‌های آمریکا سکوت کرد، یادآور شد: این سکوت باعثشده تا وضعیت بانکی کشورمان رو به فلج شدن رفته هرچند مسائل بانکی برای‌مان بسیار کلیدی است.

وی با تأکید براینکه آنچه در پاریس برای اجازه برگزاری کنفرانس منافقین گذشت قابل قبول نیست، خاطرنشان کرد: آنها به کسانی اجازه برگزاری کنفرانس دادند که دست به ترور ۱۷ هزار نفر در کشور زده ولی سران فرانسه اعلام می‌کنند که در این بین هیچ نقشی نداشته البته سران بی‌دین عربستانی نیز از منافقین حمایت داشتند.