خلیل قلی زاده: سالانه ۷ میلیون آنتوریوم شاخه بریده در مازندران تولید و به کشورهای روسیه و عراق صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت گل‌های زینتی مازندران در حاشیه بازدید هیات اقتصادی مارکه ایتالیا از این واحد تولیدی اظهار کرد: این شرکت ۲۵ سال سابقه تولید در زمینه تولید و تجارت گل و میوه داد.

خلیل قلی‌زاده افزود: با توجه به اینکه سیاست دولت توسعه گلخانه‌ها و کشت گلخانه‌ای محصولات کشاورزی است و کشورهای اطراف بازار خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای است می‌توانیم همکاری‌های لازم را داشته باشیم.

وی ادامه داد: گلخانه آنتوریوم ۱۲ سال گذشته با آخرین تکنولوژی احداثشد.

مدیرعامل شرکت گل‌های زینتی مازندران گفت: در حال حاضر پایانه صادرات محصولات کشاورزی در حال ساخت است و با چند شرکت معتبر ایتالیایی برای صادرات در حال مذاکره هستیم.

قلی‌زاده ادامه داد: برای تجهیز گلخانه آنتوریوم در حال مذاکره با شرکت سورمای ایتالیایی برای انعقاد قرارداد ۲ میلیون یورویی هستیم.

وی با بیان اینکه ۲۳ واریته آنتوریوم از کشور هلند وارد کردیم، اضافه کرد: کشت این نوع گل بدون خاک است و سالانه ۷ میلیون آنتوریوم شاخه بریده تولید می‌شود و به کشورهای روسیه و عراق صادر می‌شود.

مدیرعامل شرکت تولید گل‌های زینتی مازندران اظهار کرد: مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی در حال احداثاست که با برخی از شرکت‌های اروپایی در حال همکاری هستیم.

وی با بیان اینکه خواهان این هستیم به‌طور مستقیم با شرکت ایتالیایی همکاری کنیم، گفت: پروژه احداث۱۰ هکتاری تولید گوجه فرنگی و گل رز را در دستور کار داریم که می‌توانیم با شرکت‌های ایتالیایی همکاری داشته باشیم.