عیسی منصوری با بیان اینکه در مازندران باید به گردشگری نگاهی نظام یافته داشت، گفت: زمین‌های باغی و زراعی ما تبدیل به ویلا و کشاورزان ما سرایدار نشوند.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه کارگروه اشتغال مازندران، اظهار داشت: اشتغال مهم‌ترین دغدغه مسوولان بوده که با اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی می‌توانیم گام اساسی در این حوزه برداریم.

وی افزود: بخش صنعت و خصوصی نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارند و باید بتوانیم بازار مناسبی در کشور و جهان در این حوزه داشته باشیم و نگاه سنتی را کنار گذاشته و نگاه خود به مقوله اشتغال را امروزی کنیم.

معاون وزیر کار گفت: اگر هدف ما اشتغال است باید به توسعه پایدار در اشتغال توجه کنیم و باید بدانیم بسیاری از واحدها به دریافت تسهیلات نظیر وام اقدام می‌کنند که در این امر لزوما دریافت وام موجب رونق اقتصادی نمی‌شود.

وی بیان داشت: تجربه نشان داد اشتغالی که با وام شروع شود اشتغالی پایدار نیست و منجر به اشتغال نخواهد شد.

این مسوول گفت: سه طرح مشخص تکاپو، حرکت و کارآفرینی مربوط به مازندران در ستاد اقتصاد مقاومتی مصوب شده و باید به مرحله اجرایی برسد.

منصوری با اشاره به اهمیت بنگاه‌های اقتصادی گفت: ۹۶ درصد بنگاه‌های تولیدی استان خرد و کوچک, سه درصد کوچک, متوسط و بزرگ است.

معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در مازندران باید به گردشگری نگاهی نظام یافته داشت و زمین‌های باغی و زراعی ما تبدیل به ویلا و کشاورزان ما سرایدار نشوند.

منصوری افزود: اگر این روند ادامه داشته باشد در ۱۵ سال آینده خبری از زمین‌های کشاورزی باقی نخواهد ماند.

وی افزود: اگر به گردشگری ما هدفمند مورد توجه قرار گیرد، کشاورزی و سایر رشته‌ها در استان توسعه یافته و دیگر کشاورزی ما از بین نمی‌رود.

منصوری با اشاره به نفوذ مخابرات و فناوری اطلاعات در مازندران افزود: اگر فناوری اطلاعات وارد گردشگری شود می‌توان گردشگری، گل و گیاه، شیلات و کشاورزی را نیز توسعه داد.