محمد حسن بهادر با اشاره به راه‌اندازی دفتر املاک الکترونیکی از اول تیرماه در استان گفت: با حذف دفتر املاک قدیمی، روند صدور اسناد مالکیتی با سرعت بیشتری نسبت به گذشته برای اشخاص حقیقی یا حقوقی صادر می‌شود

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل ثبت اسناد مازندران بیان داشت: در سه ماهه نخست سال گذشته ۳۹ هزار و ۲۷۱ سند مالکیت کاداستری در مازندران صادر و به متقاضیان تحویل داده شد.

وی بیان کرد: از مجموع ۴۱ هزار سند صادره در سه ماهه نخست امسال ۲۸ هزار و ۱۷۹ سند کاداستری جدید، ۳ هزار و ۱۴۱ سند در اجرای طرح فراخوان از دفترچه‌ای به تک‌برگی و ۹ هزار ۵۶۱ سند به جهت تعویض اسناد انتقالی صادر شده است.

مدیرکل ثبت اسناد مازندران اضافه کرد: از این تعداد نیز واحد ثبت ساری با ۵ هزار ۳۱۶، آمل با ۴ هزار ۵۹۳ و قائم‌شهر با ۳ هزار و ۸۳۵ سند بیشترین تعداد سند مالکیت صادره را به خود اختصاص دادند.

این مسوول با ابراز خرسندی از عملکرد واحدهای ثبتی استان، خاطرنشان کرد: در اجرای قانون تعیین تکلیف و وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی ۵ هزار و ۱۲۵ سند و با اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن ماده ۱۳۳ سابق نیز ۳ هزار و ۳۱۹ سند دراستان صادر شد که ۴۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

بهادر با اشاره به راه‌اندازی دفتر املاک الکترونیکی از اول تیرماه در استان گفت: با حذف دفتر املاک قدیمی، روند صدور اسناد مالکیتی با سرعت بیشتری نسبت به گذشته برای اشخاص حقیقی یا حقوقی صادر می‌شود که می‌تواند از جنبه کمی و کیفی در صدور اسناد موثر واقع شود.