فرماندار شهرستان نور گفت: در حال برگزاری جشنواره تابستانی ساحل سالم و پارک پاک هستیم که در قالب ستاد ساماندهی دریا و از سوی نهاد سپاه اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، فرماندار شهرستان نور با اشاره به پنجمین سال برگزاری جشنواره ساحل سالم، بیان کرد: در عرصه فرهنگی هر ساله با برنامه‌ریزی و استفاده از همه ظرفیت‌ها و وسعت بخشیدن به عرصه و عناوین برنامه‌ها شاهد برگزاری جشنواره تابستانی ساحل سالم و پارک پاک هستیم که در قالب ستاد ساماندهی دریا و توسط نهاد سپاه اجرا می‌شود.

هادی خنجری تصریح کرد: هر سال شاهد ارتقای کمی و کیفی برنامه‌ها هستیم به‌طوری که امسال از یک نقطه اجرای طرح به چهار نقطه افزایش یافته که دو نقطه ساحلی شهرهای نور و ایزدشهر و دو نقطه پارک جنگلی نور و کشپل چمستان با ایجاد غرفه‌های متعدد، ایستگاه نقاشی، غرفه اقتصاد مقاومتی، نمایشگاه کتاب و… این طرح تابستانی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی، آشپزی و…، افزود: یکی از برنامه‌های ورزشی مسابقات والیبال ساحلی کشور است که به میزبانی شهرستان نور برگزار می‌شود و در دیگر موارد نیز تلاش بر معرفی فرهنگ بومی، محلی و سنتی است که در جشنواره آشپزی غذاهای بومی و سنتی معرفی می‌شود.

خنجری تحقق اهداف کلان فرهنگی نظام را از اهداف برگزاری جشنواره‌های فرهنگی دانست و اظهار کرد: جامع‌نگری نظام و تبیین این اصل در برنامه‌های فرهنگی پیش‌بینی شده و اعلام می‌کند که نظام علاوه بر اقتصاد و معاش مردم برای افزایش روحیه شاد و نشاط مردم تلاش می‌کند و ضمن پر کردن اوقات فراغت شهروندان و مسافران، ارزش‌های دینی را حفظ و مطالبات مردم در عرصه‌های مختلف را تامین می‌کند.