محمد محمدپور عمران با اعلام اینکه ۵۰ درصد مشکلات صنعتی ما در حوزه بانکی است، خاطرنشان کرد: برخی واحدهای تولیدی ضربه‌خورده استان در حال رفع مشکلات هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در نشست خبری با اعلام اینکه در مازندران دیرتر به قافله توسعه و تولید رسیدیم، گفت: در جاده کندوان در به روی صنعت بسته شده و جاده هراز هم نیمه‌صنعتی است.

محمدپور افزود: موضوع توقف حمل و نقل سنگین و سبک شمردن این نوع حمل و نقل صنعتی نسبت به حمل و نقل سبک ضربه به توسعه صنعتی مازندران است، در حالی که حمل و نقل سنگین از نظر سرعت و سبکی هم‌طراز حمل و نقل سبک است.

وی با اعلام اینکه ۵۰ درصد مشکلات صنعتی ما در حوزه بانکی است، خاطرنشان کرد: برخی واحدهای تولیدی ضربه‌خورده استان در حال رفع مشکلات هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه در حمایت از سرمایه‌گذاری ابزارهای حمایتی قوی‌تری را به‌کارمی‌بریم، گفت: تسهیلات بانکی با اختیارات استانی برای حمایت از سرمایه‌گذاری و امحال پرداخت اقساط بانک به بدهکاران کمتر از یک میلیارد تومان درنظر گرفته شد.

محمدپور عمران با اعلام اینکه مقرر شد خودروهای روسی وارد مازندران شود، افزود: برای خرید مواد اولیه به استان‌ها تفویض شد و مشوق‌های صادراتی هم تفاهم شد.

وی با بیان اینکه میانگین صنعتی مازندران در مقابل سایر استان‌ها کم بوده است، تصریح کرد: امسال یک‎هزار هکتار زمین در شرق مازندران در نظر گرفته شد و سرمایه‌گذار هم از طریق پنجره واحد در مازندران وارد و زمین تحویل شد تا پروژه ۶۰۰ میلیارد تومان را در مازندران شروع کند.

محمدپور به صورت گرفتن سند جامع تولید مرکبات در مازندران اشاره کرد و یادآور شد: مبارزه با برندهای قاچاق ساماندهی و سامانه‌ای شد و با مصرف غیرمجاز برخورد شد؛ مازندران در برخورد با کالای قاچاق مقام برتر را دارد.

وی با بیان اینکه برای رونق اقتصادی ۳۷۰ واحد به بانک‌ها معرفی شدند، افزود: در البرز مرکزی مدرن‌ترین مجموعه زغال‌شویی در مازندران راه‌اندازی می‌شود که در حال حاضر ۵۰۰ هزار تن ظرفیت پذیرش زغال را دارد و به‌دنبال کک‌‌سازی نیز هستیم.