معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار مازندران بیان داشت: امنیت عمومی از ضروریات همه فعالیت‌های اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسنخیریانپوربا بیان اینکه امنیت بستر همه فعالیت‌های سیاسی، عمرانی، اقتصادی و فرهنگی است، افزود: بر هم زدن آرامش امری آسان اما تأمین آن کاری سخت، زمان‌بر و سنگین است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه مسوولان تأمین و برقراری امنیت مشخص‌ هستند، تصریح کرد: حضور مردم هم در امنیت عمومی اثرگذار و نافذ است. خیریانپور بحثنظم در امنیت عمومی را مهم خواند و اضافه کرد: اجرای نظم و قانون در خانواده ادارات و همه تشکل‌ها اثرگذار است. وی با بیان اینکه شهروندان از حقوق خود اطلاع ندارند، یادآور شد: باید آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در این زمینه صورت گیرد و حتی در ادارات هم فرهنگ‌سازی شود. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه مدیران، کارکنان دولت خادم و خدمتگزار مردم هستند، خاطرنشان کرد: جامعه‌پذیری امری است که بر عهده دولت است. خیریانپور با بیان اینکه بحثجامعه‌پذیری در ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوقی شهروندی برنامه‌ریزی شود، تصریح کرد: این امر در مهدهای کودک‌، آموزش و پرورش، دانشگاه و صدا و سیما و دستگاه‌های مرتبط دنبال شود.

وی پیگیری و انجام پروژه‌های محرک توسعه استان را مهم ارزیابی کرد و در ادامه افزود: نباید از رسیدگی به مشکلات مردم غفلت کنیم.

خیریانپور با اشاره به مسئله بازرسی در دستگاه‌ها افزود: بازرسی باید دقیق و جامع باشد تا حقی از دستگاه‌ها ضایع نشود.

وی با بیان اینکه مدیران کل با برنامه‌ریزی در شهرستان‌ها حضور پیدا کنند تأکید کرد: گره‌ها و خلأهای قانونی که نیاز به اصلاح دارد شناسایی و اصلاح شود.