علیرضا یونسی اظهار کرد: باید با پدیده قاچاق در جامعه به صورت عقلانی، واقع بینانه و علمی مبارزه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، پدیده قاچاق را یک آسیب اجتماعی توصیف نمود که به اقتصاد و تولید داخلی لطمات جدی وارد می کند.

وی با اشاره به این که طرح جامع مبارزه با قاچاق پیشتر از سوی ستاد مرکزی ابلاغ شد که پس از بومی سازی به دستگاه های مسوول ابلاغ گردید، تصریح کرد: اجرای عملیاتی و همه جانبه این طرح در دستور کار دستگاه ها قرار گیرد.

یونسی٬ خاطر نشان کرد: مردمی کردن مبارزه با قاچاق کالا به عنوان یک راهبرد باید در برنامه کاری قرار گیرد به نحوی که آحاد مردم در قبال هم برای زدودن فضای جامعه از این پدیده شوم و آثار زیان بار آن احساس مسوولیت کنند.

معاون استاندار با اشاره به این که باید با استفاده از زبان هنر٬ خلاقیت و متناسب با ذائقه مردم فرهنگ سازی لازم در راستای مبارزه با قاچاق کالا در جامعه صورت گیرد، بیان داشت: ساز و کاری برای آگاهسازی و آموزش مردم برای برخورد درست با این پدیده تدوین شود.

یونسی٬ افزایش کشفیات در سال ۹۵ را نشانگر اهتمام مجدانه همه دستگاه های مسئول و تعامل و هم افزایی دانست و عنوان کرد: دلایل کاهش و افزایش کشفیات در بخش های مختلف را با کار کارشناسی به منظور استفاده از ابزار بالنده تر در این راستا باید بررسی نمود.

وی با بیان این که در حوزه مبارزه با قاچاق اولویت بندی صورت گیرد و آنگاه برنامه مناسب تهیه شود، تصریح کرد: هوشیار سازی مردم به منظور ایجاد موج در این راستا باید جدی گرفته شود.