معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: چهارمین دوره کارگاه آموزشی تمرین ستادی مدیریت بحران، با حضور مدیران و مسوولان ۶ استان معین و همجوار استان تهران شامل سمنان، مرکزی، قم، البرز، گلستان و مازندران در رامسر برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی نبیان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، هدف از برگزاری این دوره را توانمند سازی مدیریت محلی بحران دانست و یاد آور شد: حضور در این دوره برای مدیران دستگاه های عضو شورا بسیار مهم و آموزنده می باشد.

وی گفت: چهارمین دوره کارگاه آموزشی تمرین ستادی مدیریت بحران، با حضور مدیران و مسئولان ۶ استان معین و همجوار استان تهران شامل سمنان، مرکزی، قم، البرز، گلستان و مازندران طی روزهای ۲۱ لغایت ۲۴ تیر ماه سالجاری به مدت ۴ روز در شهرستان رامسر برگزار می شود.

معاون استاندار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که مازندران از روز سه شنبه همزمان با شروع تعطیلات عید سعید فطر، میزبان خیل عظیم مسافران خواهد بود، خاطر نشان ساخت: این ایام یک مانور برای مازندران در میزبانی از گردشگران است و مدیران و دستگاه های خدمات رسان طی این ۳ روز در آماده باش ۱۰۰ درصد باشند.

معاون سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این جلسه با اشاره به این که تاکنون ۳ کارگاه با حضور ۱۸ استان برگزار شده است، افزود: ۳۰ مورد از ۴۳ حادثه طبیعی معمول در دنیا در ایران رخ می دهد و مازندران از استان های پر حادثه کشور است.

مرتضی اکبرپور با اشاره به این که در این دوره سنجش آستانه تحمل مدیران را هم وارد کردیم، شیوه برگزاری چهارمین کارگاه آموزشی تمرین ستادی مدیریت بحران را رقابتی دانست و تصریح کرد: آموزش های لازم به مدیران داده خواهد شد و هر استان در حضور استان های دیگر باید گزارش آموزش را ارائه دهد و در پایان نیز یک استان به عنوان استان برتر شناخته می‌شود.