دلاور بزرگ‌نیا از برگزاری جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری با حضور چهار استان کشور در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر‌کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه مازندران در میزبانی هر شهر نمونه گردشگری رتبه خوبی در خدمات سفر نوروز داشته است، افزود: شهرهای ساری و رامسر به‌عنوان شهرهای نمونه گردشگری شناخته شدند.

وی ادامه داد: تجربه دو سال اخیر که خیل عظیم مسافر به مازندران سفر کردند غافلگیرکننده بود و نشان داد در تعطیلات هفته جاری هم مسافران زیادی به مازندران سفر می‌کنند و باید تمام امکانات را برای سفر بدون دغدغه مسافران فراهم کنیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: در محور کندوان به ۶۰ چشمه سرویس بهداشتی و نمازخانه، هشت چشمه در پارک سعد‌آب مرزن‌آباد و ۲۰ چشمه در هراز چم محور کندوان خدمات اولیه به مسافران داده می‌شود.

بزرگ‌نیا از برگزاری جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری در مازندران خبر داد و افزود: برای نخستین‌بار در هشت منطقه کشور این جشنواره برگزار می‌شود که در منطقه یک مازندران میزبانی این جشنواره را با حضور چهار استان کشور برعهده دارند.

وی ادامه داد: این جشنواره قرار است نگاه نویی به رستوران‌داری و صنایع وابسته به رستوران را رواج دهد و غذاهای محلی در منوی رستوران‌های استان و کشور جای بگیرد.

مدیر‌کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: بیشتر غذاهای محلی مازندران یا به فراموش سپرده شده و یا طبخ نمی‌شود و جایشان بر سر سفره‌ها خالی است که یک ضعف است و به همین دلیل نشست‌هایی با تمامی واحدهای پذیرایی در استان انجام شد و از هر استان سه غذای اصلی مشخص شد.