نخستین کارناوال پاکی توسط خیریه لبخند ایران ما در شهرستان ساری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر موسسه خیریه لبخند ایران ما گفت: اعضای این خیریه با عنوان کارناوال‌های شادی در مراکز بهزیستی، سالمندان و مراکز نگهداری کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست حضور می‎یابند و از توانمندی‌های اعضای این موسسه برای رفع مشکلات موسساتی که حضور می‎یابند استفاده می‎شود.

فاطمه بال‌افکنخاطرنشان کرد: غیر از برگزاری کارناوال‌های شادی برنامه‌ریزی برای برگزاری بازارچه‌های خیریه در راستای حمایت از اقشار محروم و کم‌درآمد و نیز زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست در دستور کار است که تاکنون چندین بازارچه در سطح استان و شهرستان برگزار شده است.

مدیر موسسه خیریه لبخند ایران ما گفت: برنامه حمایت از بیماران هموفیلی در سال ۹۵ در دستور کار است و یکی از اقداماتی که در این موسسه به شدت پیگیر هستیم، توجه به مسائل فرهنگی و مشکلات اجتماعی است.

وی اضافه کرد: برگزاری کارناوال شادى، به همراه اجراى زنده‌ موسیقى، جشن پرواز بادکنک‌ها، اهداى کادو و رفع نیاز مراکز زیر پوشش بهزیستى مانند خانه سالمندان، مراکز معلولان ذهنى، زنان سرپرست خانوار، بیماران هموفیلى و کودکان بدسرپرست و بى‌سرپرست در فعالیت کاری موسسه قرار دارد.

بال‌افکن با اعلام اینکه طرح جمع‌آوری کتاب‌های خاک‌خورده در سطح شهرستان ساری در برنامه‌ این موسسه قرار دارد، افزود: در همین ارتباط کمپینی تشکیل و مقرر شد که کتاب‌های خاک‌خورده در سطح شهرستان ساری جمع‌آوری و به واسطه مراکز آموزشی به کتابخانه‌های استان و مراکزی که نیاز به اینگونه کتاب‌ها دارند اهدا شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره تعداد اعضای این موسسه گفت: در حال حاضر ۱۵۰ نفر با این موسسه همکاری می‎کنند و افرادی هستند که توانمندی‌های خاص اجتماعی داشته و از ظرفیت آنها در حوزه‌های مختلف استفاده می‎شود.

مدیر موسسه خیریه لبخند ایران درباره تامین مسائل مالی و هزینه‌های گروه نیز خاطرنشان کرد: بخشی از هزینه‌ها توسط خیران و هیأت مدیره تامین می‎شود و بخشی دیگر نیز توسط اعضای عادی تقبل می‎شود.

وی اضافه کرد: برای اینکه خیر باشی نیاز به پول و سرمایه نیست، بسیاری از اعضای گروه با استفاده از توانمندی‎های خویش در این موسسه همکاری می‌‏کنند.

بال‌افکن ادامه داد: به عنوان نمونه افرادی که برای پاک‌سازی خانه سالمندان ساری آمدند از تحصیلات بالای برخودار هستند، ولی آستین همت را بالا زده و برای شست‌وشو و نظافت این خانه بدون تکبر در حال فعالیت هستند و در این موسسه به دنبال ترویج اقدامات خیرخواهانه با استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های افراد هستیم.