مهدی باقری اظهار داشت: ۲۵ درصد حوادثرانندگی منجر به فوت و دومین عامل مرگ‌ومیر در سوانح رانندگی در سطح استان را موتورسیکلت‌سواران تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان مازندران در حاشیه عیادت از مصدومان حوادثرانندگی در جویبار، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش تصادفات و سوانح رانندگی و در راستای تدابیر و اولویت برنامه فرمانده انتظامی استان مبنی بر ساماندهی اوضاع ترافیکی، برنامه فرهنگی دیدار و عیادت از آسیب دیدگان سوانح رانندگی و خانواده‌های آنان در دستور کار قرار گرفت.

باقری خاطرنشان کرد: ۲۵ درصد حوادثرانندگی منجر به فوت و دومین عامل مرگ‌ومیر در سوانح رانندگی در سطح استان را موتورسیکلت‌سواران تشکیل می‌دهند.

وی افزود: عدم استفاده صحیح از موتورسیکلت، بی‌توجهی به مقررات راهنمایی و رانندگی و عدم استفاده از کلاه ایمنی ازجمله عوامل بروز سوانح رانندگی برای موتورسیکلت‌سواران است.

باقری در ادامه افزود: به دلیل گرمای تابستان و نزدیکی مزارع کشاورزی به محل سکونت افراد، موتورسیکلت‌سواران از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند و همواره اتفاق را برای دیگران می‌دانند، درحالی‌که خطر همیشه در کمین آن‌هاست.

رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان با تأکید بر رعایت قوانین و مقررات جاری راهنمایی و رانندگی که برای کلیه وسایل نقلیه به‌ویژه موتورسواران تعریف‌شده، افزود: سالم نبودن چراغ جلو و عقب، حمل مسافران و ترک نشینان خارج از ظرفیت، حمل بار غیرمتعارف و حرکت نمایشی و … عمده‌ترین دلایل تصادفات راکبان موتورسیکلت‌سواران است.

در پایان از سوی رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان به این راکب موتورسیکلت کلاه ایمنی اهداء شد.