حجت‌الاسلام علی‌اصغر زکوی با اشاره به اینکه قانون انتخابات باید تغییر کند، بیان داشت: فعالیت افرادی که احتمال نمایندگی دارند رصد می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات مازندران با بیان اینکه باید قانون انتخابات تغییر کند، گفت: قانون مربوط به انتخابات مربوط به دهه 60 است و بیش از 30 سال از عمر قانون گذشته است و قانون ایراد دارد و بعضی از جاها درست اجرا شود دچار مشکل می‌شویم.

حجت‌الاسلام زکوی درباره فعالیت این نهاد در زمان غیر از انتخابات اظهار کرد: رصد فعالیت افراد که احتمال نمایندگی دارند به عهده دفتر نظارت بر انتخابات است که چه فعالیتی دارند و کارهای غیرقانونی و خلاف نداشت باشند.

وی درباره میزان رضایتمندی از عملکرد این نهاد بیان کرد: برخی افراد تایید صلاحیت می‌شوند می‌گویند شورای نگهبان عالی عمل کرد و اگر رد صلاحیت شوند این نهاد را غیرقاونی می‌دانند و اگر پرونده این افراد پاک است اجازه دهند اطلاع‌رسانی عمومی شود و مظلوم‌نمایی نکنند تا آدرس غلط داده نشود.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات مازندران  با بیان اینکه در زمان انتخابات تخلفاتی که صورت می‌گیرد را آسیب‌شناسی می‌کنیم و به شورای نگهبان انتقال می‌دهیم، تصریح کرد: دفاتر نظارت و بررسی بر انتخابات در هر استانی در مرکز استان مستقر بوده و دفاتر آن نیز در22 شهرستان فعال است.

وی با بیان اینکه 13 هزار نفر نیروهای مردمی در ایام انتخابات با این نهاد همکاری می‌کنند، افزود: در جذب نیروهای ناظر علمی‌تر برخورد می‌کنیم تا افراد جوان در کنار افراد باسابقه فعالیت کنند و همچنین در استان از توانمندی‌های علمی و حوزوی استاتید دانشگاه‌ها در اتاق فکر استفاده می‌شود.

حجت الاسلام زکوی به جایگاه بسیار مهم شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: حملات زیادی از  سال‌های 88 به بعد شورای نگهبان و نهادهای انقلابی شده است.