حجت‌الاسلام ناصرشکریان امیری تاریخ اسلام و تمام عبرت‌های آن را برای مسلمانان درس و چراغ راه دانست و بیان کرد: در بسیاری از موارد در قرآن کریم از حوادث و اتفاقات تاریخ اسلام بیان‌شده است .

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اهمیت قرآن در جوامع انسانی و اسلامی تأکید کرد: مهم‌ترین و اولویت ابتدای ماه مبارک رمضان از منظر مقام عظمای ولایت قرآن است و دیدار ابتدای ماه مبارک رمضان مقام معظم رهبری با قاریان و حافظان قرآن کریم بیانگر این موضوع است.

حجت‌الاسلام شکریان تاریخ اسلام و تمام عبرت‌های آن را برای مسلمانان درس و چراغ راه دانست و بیان کرد: در بسیاری از موارد در قرآن کریم از حوادث و اتفاقات تاریخ اسلام بیان‌شده است که می‌توان از این قصص قرآنی برای جوامع اسلامی به‌عنوان یک نقشه راه استفاده کرد و در برابر کفار و مشرکان و مستکبرین عالم راهی جزء پایداری و استقامت برای دنیای اسلام راه دیگری وجود ندارد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع سبک زندگی قرآنی اشاره کرد و تأکید کرد : مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با قاریان و حافظان قرآن کریم فرمودند تمام مشکلات و بحران‌های امروز جوامع اسلامی به خاطر دوری از قرآن است و باید سبک زندگی قرآن را در جامعه نهادینه کنیم تا در مقابل همه آسیب‌ها و معضلات و فتنه‌های امروز جامعه اسلامی در امان باشیم و از فتنه‌ها عبور کنیم.

شکریان

وی در ادامه با اشاره به مهجوریت قرآن کریم از ابتدای تاریخ اسلام و دوران نبی مکرم اسلام (ص) ، افزود : نبی مکرم و معظم اسلام که آینه تمام نمای رحمه للعالمین لقب گرفت اما در عصر خویش از مهجوریت قرآن کریم توسط امت خود نزد خدای متعال شکوه کرد و این مهجوریت همچنآن‌هم ادامه دارد و باید برای ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی تلاش کرد.

حجت‌الاسلام شکریان در بخش دیگری از سخنان خود از قرآن کریم به‌عنوان برترین کلام وبرترین کتاب یاد و خاطرنشان کرد: قرآن کریم، کتاب و کلام الهی است و آورنده آن‌هم اشرف انبیاء حضرت محمد مصطفی (ص) است و زیبنده جامعه اسلامی نیست که کلام و کتاب الهی در مهجوریت باشد.