اسفندیار نظری بیان داشت: تیم رباتیک مازندران قهرمان سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی آزاد ایران شد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: امسال یک تیم از استان مازندران راهی مسابقات بین المللی آزاد ایران شده بود و آن هم تیم فریدونکنار بود که پس از برگزاری مسابقات شهرستانی و استانی به عنوان نماینده استان انتخاب و اعزام شد.

 نظری افزود : تیم رباتیک پژوهشسرای فریدونکنار که شامل پنج عضو است توانست در بخش رباط آتش نشان، ربات رهیاب و ربات های زیر دریایی و زیر سطحی رقیبان خود را کنار زده و جایگاه نخست را کسب کند.

وی گفت:سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2018 با رقابت 478 تیم از 12 کشور جهان از جمله ترکیه، آلمان، چین، آمریکا، هلند، فرانسه، انگلیس، پرو، هند، سنگاپور و کره در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد و امروز پایان می یابد .

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران بیان داشت:این رقابت ها در 26 لیگ با شرکت 132 تیم دانشجوئی و 193 تیم دانش آموزی برگزار شد و دارای بخش های بخش شبیه سازی با پنج لیگ و 60 تیم و بخش کاربردی با چهار لیگ و 93 تیم بود.

رباتیک

نظری گفت:برترین تیم ها علاوه بر دریافت مجوز شرکت در مسابقات جهانی ربوکاپ امسال در مونترال کانادا (26 خرداد تا اول تیر) از مزایایی از جمله عضویت در بنیاد ملی نخبگان و حمایت های دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج