محمد اسلامی بر لزوم برند سازی سوغات سفر مازندران تاکید کرد و گفت: محصولات جوانان روستایی باید آنلاین به فروش برسد تا پاسخی به نیاز اشتغال تحصیلکرده های استان باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، استاندار مازندران در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در محل دبیرخانه ستاد در اداره کل گردشگری استان با تبریک نوروز باستانی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم گفت: نوروز فرصت نو شدن نه فقط برای طبیعت بلکه برای ما انسان ها است .

وی افزود: نه تنها باید خانه ها در فصل نو شدن خانه تکانی شود بلکه باید در خودمان هم تحولی ایجاد کنیم .

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران، با تاکید بر اینکه بایستی با نگاه نو و انرژی نو که رویکرد نو سال را شروع کنیم، افزود: از خدا بخواهیم "حول حالنا الی احسن حال " را به معنای واقعی در درون ما ایجاد شود تا به سعادتمندی برسیم.

مهندس اسلامی، تحول و دگرگونی را فرصت رشد و نمو جوامع بشری دانست و گفت: خدا را شکر می کنیم که نیاکان نوروز را که جلوه ی زیبای خدا برای ما

نمایان می کند برایمان به یادگار گذاشتند تا از این فرصت برای رشد و تعالی بهره ببریم.

وی،‌ با آرزوی سالی شاد برای همه در سال جدید، ابراز امیدواری کرد: در سال ۹۷از دغدغه های مردم کم کنیم و بر  رفاه و روان سازی امورات بیافزائیم تا سال رونق و شتاب بخشی به جریان سازندگی، نشاط اجتماعی و ...باشد.

استاندار مازندران، ستاد اجرایی خدمات سفر را جلوه ای از حضور عنوان کرد و گفت: باید به جلوه ی ماندگار  در دستگاه های اجرایی تبدیل شود و با هم بودن، هم افزایی و همگرایی را باید حفظ کرد و آن را به دیگر امورات تسری داد.

مهندس اسلامی، ادامه داد: ۱۲کمیته ستاد خدمات تنها ۱۲نهاد نیستند بلکه ۱۲جریان هستند که باید این ظرفیت ها را  در استان هماهنگ کنیم زیرا ظرفیتی است که می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

وی،بر لزوم حفظ روحیه هماهنگی و هم افزایی بین دستگاهی در طول سال ۹۷ تاکید کرد.

برای کم کردن بار ترافیک مازندران باید بر روی راه اندازی  راه آهن سریع السیر کار کرد

استاندار مازندران  در بخش دیگری از این جلسه از دبیران کمیته های مرتبط درباره شمار تردد در جاده های استان و خودروها سوالاتی پرسید و سپس اظهار کرد: برای کم کردن بار ترافیک محورهای استان بایستی بر روی راه اندازی  راه آهن سریع السیر به همراه آزاد راه کناره رو کار کنیم.

 مهندس اسلامی، افزود: پروژه راه آهن سریع السیر مطالبه گری جذب سرمایه گذار است .

وی، تاکید کرد: به لحاظ اقتصادی و توسعه ی مسیر،  باید این پروژه سریع تر و قوی تر حل و با جدیت  دنبال شود.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران، خاطرنشان کرد:  سه پل اساسی جاده هراز به تازگی گلنگ زنی شده و اگر شرایط به لحاظ پیمانکار تامین شود باز هم اتمام آن زمانبر و ۳۰ماه به طول می انجامد.

 اسلامی، تنها راه اساسی و برون رفت از مشکل ترافیک محورها و بار سنگین تردد را عملیاتی کردن راه آهن سریع السیر عنوان کرد.

اسلامی

وی، در بخش دیگری با اشاره به برپایی بازارچه های نوروزی و نمایشگاه های صنایع دستی در جای جای استان گفت باید این بازارچه ها مختص به نوروز نباشد و لازم است دائمی شود.

استاندار مازندران بر لزوم برند سازی محصولات استان با موضوع "سوغات سفر " تاکید کرد.

محمد اسلامی لزوم فروش آنلاین محصولات با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان مازندرانی گفت:اداره کل میراث فرهنگی عملیاتی شدن  طرح "روستا کالا" را با هدف رونق کسب و کار  پیگیری کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج