معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی مازندران، با اشاره به افزایش جمعیت مسافران به مازندران گفت : خوشبختانه تاکنون مشکلی به لحاظ امنیتی در استان نداشتیم .

به گزارش خبرگزاری موج، احمد حسین زادگان، در محل ستاد خدمات اجرایی سفر نوروزی مازندران با تبریک ایام نوروز باستانی، فضای استان را با وجود افزایش تردد در محورها و حضور گردشگران امن اعلام کرد و گفت: آنچه که به تناسب افزایش تردد با آن مواجه بودیم افزایش آمار فوتی های ناشی از تصادفات بوده‌است.

وی در ادامه با بیان اینکه وجود حتی یک فوتی هم برای ما نگران کننده است، گفت: آماری که از فوتی ها وجود دارد بیشتر مربوط به عابر پیاده و در مناطق شهری بوده که برای جلوگیری از این دست حوادث می طلبد رسانه ها آگاهی بخشی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، با بیان اینکه جان انسان ها برای ما مهم است، ادامه داد: چون همه دستگاه ها با این موضوع در گیر هستند باید تلاش شود تا از خسارت مالی و جانی به مردم جلوگیری شود.

وی در ادامه بر لزوم ورود رسانه ها به این امر و آگاهی بخشی به جامعه و  فرهنگسازی تاکید کرد و گفت: رسانه ها باید بخشی از موضوعات مرتبط را در دستگاه ها و  برنامه های عمرانی آنان پیگیری کنند.

 آگاهی بخشی رسانه ها از بسیاری از حوادث جلوگیری می کند

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی و اگاهی بخشی رسانه ها از بسیاری از حوادث جلوگیری می کند، افزود: به عنوان نمونه با چهاربانده شدن محور سوادکوه امسال بخشی از بار ترافیکی این محور کاهش یافت و مردم کمتر اذیت شدند.

حسین زادگان، با بیان اینکه از این بابت خوشحالیم که مسافران زیادی وارد استان شدند، ادامه داد:  اما ازدحام مسافر نمی تواند مزیت باشد در صورتی که بتوانیم از این ظرفیت گردشگری برای ایجاد شغل استفاده کنیم.  

وی ادامه داد: پیش بینی می شود امسال بین ۱۷تا ۱۸میلیون مسافر تا پایان نوروز وارد مازندران شود ضمن اینکه نه زیرساخت ها برای بازه زمانی می تواند فراهم شود و نه هیچ جای دیگری می تواند این زیرساخت ها را فراهم کند.

معاون استاندار مازندران، با تاکید بر اینکه مردم در حفظ محیط زیست تلاش کنند و در حفظ منابع آبی بکوشند تا به بحران کم آبی دچار نشویم، گفت: از مردم درخواست می کنم مانند گذشته با احترام نسبت با مسافران برخورد کنند و بر دستگاه ها هم واجب است که این احترام را حفظ کنند.

گردشگری

حسین زادگان آتش سوزی بخشی از جنگل های استان در روزهای اخیر را مورد اشاره قرار داد و گفت: جنگل سرمایه استان است با توجه به افزایش دما و گرمی هوا در روز های اخیر که حتی ممکن است به 32درجه هم در روز پنج شنبه برسد ، می طلبد مردم در حفظ جنگل این سرمایه ملی بکوشند.

وی با بیان اینکه در حوزه اصناف تاکید کردیم از مسافران با تخفیف ویژه  پذیرایی شود، افزود: با این کار نه تنها گردشگران بیشتری رغبت به خرید پیدا می کنند بلکه گردش پولی هم بیشتر می شود.

این مسوول افزود: امکانات ما محدود است ولی به تناسب کمبود ها باید اقدامات شایسته ای صورت بگیرد .

حسین زادگان یادآور شد: اگر نظم و قانون و احترام را رعایت کنیم در پذیرایی از میهمانان  رضایتمندی اتفاق می افتد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی مازندران، با بیان اینکه رسانه ها کام مردم را با اخبار غیر مستند و قابل دفاع تلخ نکنند، گفت: رسانه ها می توانند تذکرات جدی به مسوولان بدهند ما هم برنامه داریم تا رسانه ها بازرسین محسوس و غیر محسوس ما  باشند برای همین هم جلسه توجیهی این برنامه پس از عید برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج