عضو سازمان نظام مهندسی استان مازندران بیان داشت:یکی از شاخص‌های اصلی اقتصاد مقاومتی بحث حمایت از کالاهای ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری موج، عابدین نقیبی با بیان اینکه رمز موفقیت نظام جمهوری اسلامی ایران اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: یکی از شاخص‌های اصلی اقتصاد مقاومتی بحث حمایت از کالاهای ایرانی است.

وی بیان کرد: اصلاح ساختار نظام بانکی کشور، بهره‌مندی از توانمندی و داشته‌های موجود و کنترل واردات، از جمله مسائلی است که می‌تواند ما را در پیشبرد اهداف یاری کند.

عضو سازمان نظام مهندسی استان مازندران گفت: کارشناسان ارشد اندیشکده‌های آمریکا و کشورهای هم‌پیمان به‌صورت فنی مسائل اقتصادی را مورد بررسی قرار می‌دهند و اعتراف کردند نباید ایده اقتصاد مقاومتی اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه نظام جموری اسلامی به‌عنوان قدرت برتر در منطقه به‌شمار می‌آید، ادامه داد: دشمنان اسلام عنوان کردند برای جلوگیری از پیشرفت و نفوذ جمهوری اسلامی و اینکه ایران در آینده به قدرت برتر در دنیا تبدیل نشود

عابدین نقیبی خاطرنشان کرد: دولت باید از تمامی ظرفیت‌هایی که می‌توانند در سرمایه‌گذاری در مسیر اقتصاد پویا و مقاومتی ما را یاری کنند، استفاده کند.

وی یکی از موانع اصلی اتکا به اقتصاد داخل و شکوفایی تولید داخلی را واردات دانست و افزود: با اصلاح نظام بانکی کشور و ایجاد مشوق‌هایی در حوزه تولید و سرمایه‌گذاری باید جلوی واردات را گرفت و در این زمینه باید با جدیت عمل کرد.

کالای ایرانی

این فعال اقتصادی با تأکید بر اینکه یکی از ارکان اصلی تولید موفق، آمادگی بازار است، گفت: مردم نقش اصلی در حمایت از کالای ایرانی را دارند.

عضو سازمان نظام مهندسی استان مازندران تصریح کرد: تبیین مسأله حمایت از کالاهای ایرانی و اقتصاد مقاومتی بسیار مهم و نیازمند تکرار است تا همگان به این درک برسند و این مهم را بپذیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج