سیدابراهیم حسینی از کاهش تقاضا مردم برای خرید شیرینی و شکلات در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس اتحادیه قنادان مازندران به کاهش تقاضا برای خرید شیرینی و شکلات در مازندران اشاره کرد و گفت: تصور نمی‌کنم در روزهای پایانی نیز بازار تکانی بخورد.

وی با گلایه از وضعیت بازار و بیان اینکه سالی که نکوست از بهارش پیداست، تصریح کرد: با توجه به سخنان وزیر امور اقتصادی و دارایی که مالیات در سال 95 همانند سال 94 است، متأسفانه با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی شاهد اقداماتی هستیم و برخی دستگاه‌های اجرایی مردم را نسبت به نظام بدبین می‌کنند.

رئیس اتحادیه قنادان مازندران خاطرنشان کرد: به‌دلیل اینکه بازنشستگان ادارات در بازار شغل دوم ایجاد کردند و همچنین مجلس شورای اسلامی سقف و فاصله صنفی را از بین برده تمام سرمایه‌گذاران در پایان سال به‌دلیل رکود اقتصادی و کسادی بازار توانمندی پرداخت حقوق و عیدی به کارگران را ندارند.

شیرینی

حسینی بیان کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری از اشتغال‌زایی و بیکاری حمایت می‌کنند، دولت‌مردان ارزش‌افزوده و مالیات بسیاری را برای بنگاه‌های کوچک اقتصادی که برای هفت تا 80 نفر اشتغال‌زایی می‌کنند،  درنظر می‌گیرند که حق سرمایه‌گذاران نیست؛ به‌طوری‌که واحد صنفی که در سال 94، 4 میلیون تومان مالیات و ارزش‌افزوده پرداخت می‌کرده در حال حاضر به 44 میلیون تومان رسیده که در توان آنان نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج