سیدمحمد محمدی‌تاکامی بیان داشت: 80 درصد اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در مازندران نیاز به اقدامات فرهنگی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران اظهار داشت: در برخی کشورهای که طرح تفکیک زباله آغاز شده اگر زباله‌ها به صورت مناسب تفکیک نشود، شهرداری اختیار قانونی برای عدم جمع‌آوری زباله‌ها تفکیک نشده خانوار دارد، در کشور مشکلاتی وجود دارد که بنا داریم این وضعیت ساماندهی شود.

وی اضافه کرد: در گام اولیه به برخی از مدیران شهرداری‌ها پیشنهاد دادیم که زباله‌‌گردها هر شهر ساماندهی شود و این طرح‌ها در حال اجرایی است.

محمدی تاکامی میزان زباله تولیدی حال حاضر استان مازندران را حدود 3 هزار تن در روز عنوان کرد و گفت: میزان زباله استان مازندران در ایام تعطیلات نوروز تقریبا  نزدیک به دو برابر مقدار فعلی می‌رسد.

تفکیک زباله

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران خاطرنشان کرد: در شهرهای ساری، بابل، آمل، رستمکلا، سلمانشهر، رامسر و تنکابن در بخش‌هایی از شهر مراجعه به درب منازل برای دریافت زباله خشک شروع شده و کل شهرها در این برنامه قرار دارند و برنامه داریم تا تفکیک در مقصد را به صفر برسانیم.

محمدی تاکامی با اعلام اینکه در  بحث طرح تفکیک زباله برخی نواقص قانونی وجود دارد، گفت: با اجرایی کردن این طرح با اقدام فرهنگی به دنبال شناسایی نقاط قوت و ضعف هستیم و بنا داریم از ظرفیت قانونی هم برای اجرای مناسب طرح استفاده کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج