حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی اظهار داشت: مازندران داری 13 هزار و 984 موقوفه است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان داشت: استان داری 13 هزار و 984 موقوفه بوده که هر موقوفه می‌تواند یک یا چند نیت با موضوعات مختلف داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های قرآنی، حوزه‌های علمیه و فعالیت‌های فرهنگی نیازمند حمایت واقفان است، یادآور شد: امیدواریم با کمک مبلغان بتوان مشکلات این عرصه‌ها را برطرف ساخت.

حیدری با تأکید بر ضرورت نیاز به افزایش موقوفات منفعتی و هدایت نیت واقفان به سمت این موقوفه‌ها اظهار داشت: این موقوفه‌ها درآمدزا بوده و با استفاده از درآمد موقوفات می‌توان برای برطرف شدن مشکلات اجتماعی و فرهنگی اقدام کرد.

کمیته اوقاف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از وجود 10 هزار و 5 فقره نیت با موضوعات مذهبی در مازندران خبر داد و افزود: 2 هزار و 125 نیت با موضوعات خیریه، 5 هزارو 433 نیت با موضع اجتماعی، 132 نیت با موضوع عتبات عالیات ، 298 نیت با موضوع مدارس علوم دینی و 10 هزار و 222 نیت در حوزه مساجد و 479 تنیت با موضوع امامزادگان و بقاع متبرکه در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه ثبت است.

حجت الاسلام حیدری بیان کرد: در سایه حمایت خیران و واقفان می‌توان کارهای پسندیده‌ای برای تقویت فرهنگ و اخلاق جامعه و با رفع نیازهای لازم برای انجام فعالیت‌های فرهنگی کارهای مؤثری انجام داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج