ستار بابایی با اشاره به اینکه عرصه منابع طبیعی محل دفن زباله نیست، گفت: در ارتباط با برداشت‌های بی‌رویه معادن در برخی مجتمع‌ها برخورد می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل منابع طبیعی مازندران با اشاره به اینکه 140 معدن فعال در استان وجود دارد، افزود: معدن بدون مجوز در استان وجود ندارد، و این تعداد هم نیاز استان بوده و در چارچوب قانون مجوز داده شده است.

این مسوول در ارتباط با برداشت‌های بی‌رویه معادن در برخی مجتمع‌ها خاطرنشان کرد: طبق قانون با این برداشت‌های بی‌رویه برخورد می‌شود.

بابایی با بیان اینکه برداشت در دره هراز مگر با استعلام از سازمان جنگل‌ها، محدود و ممنوع شد افزود: به بهانه اشتغال نباید منابع خود را از بین ببریم و با موافقت همه درخواست‌ها، موجب تخریب عرصه شویم.

آزادسازی ساحل مازندران در حال انجام است

وی با اشاره به کاداستر اراضی ساحلی افزود: اراضی ساحلی برخی در اختیار دولت و برخی در اختیار مردم است، آزادسازی ساحل در حال انجام است و در برنامه قرار دارد، کاداستر ساحلی نیز به دقت مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی مازندران درباره ایجاد مترو تهران به مازندران ادامه داد: بنابر اعلام محیط زیست، خودروها دلیلی اعظم آلودگی در تهران بوده، باید برای خودروها جایگزین صورت گیرد، به عنوان یک جنگلبان مخالف طرح هستم اما باید در مورد مترو مطالعات درست صورت گیرد و اگر تایید شد اجرا می‌شود.

منابع طبیعی

وی در ادامه به آفت شمشاد در جنگل‌های مازندران اشاره کرد و گفت: آفت شمشاد رصد شده است و با فصل گرما و بالارفتن دما احتمال طغیان این آفت وجود دارد، این آمادگی برای مبارزه با آفت شمشاد در فصل تابستان وجود دارد.

ستار بابایی با بیان اینکه عرصه منابع طبیعی محل دفن زباله نیست افزود: ما خدمات ملی می‌دهیم اما اعتبارات ملی نمی‌گیریم و بخش منابع طبیعی هم جدا از این موضوع نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج