سید عباس موسوی بیان داشت:ورزش جزو ضروریات زندگی سالم می باشد و باید بسترهای مناسب برای فعالیت های ورزشی در مازندران فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه بودجه حوزه سلامت در کشور نسبت به کشورهای دنیا پایین است، افزود: متاسفانه در  جامعه ما این نگاه وجود دارد که باید در نزدیکی هر خانه ای یک بیمارستان وجود داشته باشد در حالی که در دنیا احداث بیمارستان های کوچک منسوخ شده است و یکی از اهداف مجمع سلامت تغییر این نگاه است.

این مسوول بر افزایش سواد سلامت در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: تغذیه نامناسب، عدم فعالیت بدنی و رفتارهای پرخطر  از عوامل تهدید کننده سلامت جامعه است که متاسفانه افراد جامعه به این مسائل توجه نمی کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه استان مازندران یکی از استان های پیشرو در تدوین برنامه جامع سلامت است، ادامه داد: در سال جاری ۳۷ خانه بهداشت روستایی احداث و تجهیز شده است.

ورزش صبحگاهی

سیدعباس موسوی به نقش تغذیه مناسب و فعالیت ورزشی مردم در کاهش بیماری اشاره کرد و گفت: در سال جاری بیش از ۵۳هزار بیمار دیابتی در روستاها غربالی و تحت کنترل قرار گرفتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج