آیت الله سیدرحیم توکل بیان داشت: در سایه فرهنگ فاطمی و علوی، بشریت، زندگی متعالی و الهی سرشار از فضیلت و کرامت‌های انسانی را تجربه می کند.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری به مناسبت سالروز شهادت فاطمه(س) بیان کرد: شهادت برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان، اولین فاجعه علیه اهلبیت پیامبر علیهم‌السلام پس از ارتحال بزرگ‌ترین پیامبر الهی و عمیق‌ترین ظلم به عترت‌الله بود، که نشانه جولان فضیلت‌ستیزان حتی در برابر عالی‌ترین تجلی کرامت های انسانی و رحمانیت خداوند است.

وی گفت:حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها قوی‌ترین حجت الهی در ولایت‌پذیری میان همه ی انسان‌ها به ویژه بانوان تاریخ است.

آیت الله توکل افزود: نقطه عالی تکامل در تربیت انسان‌های برجسته و آسمانی، حضرت زهراست که محصول زندگی کوتاه او، انسان‌های فرا  مکانی و فرا زمانی است.

توکل

وی بیان داشت:بزرگ‌ترین هدیه و عطیه ی خداوند به بشریت، حضرت صدیقه طاهره است که در کلیه موارد فردی و اجتماعی یگانه تاریخ است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت:به فرموده پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، فاطمه علیها السلام سرور زنان اولین و آخرین است.

این مسوول اظهار کرد:در بیان شأن و مقام آن مظلومه ی عالم،  آیات متعددی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به آیه‌ی تطهیر، آیه مباهله، آیات آغازین سوره دهر، سوره کوثر، آیه اعطای حق ذی القربی و... اشاره کرد که خود تأکیدی بر مقام عمیق آن حضرت در نزد خداوند عالَم است.

وی افزود:تجلیل و تکریم از آن بزرگ بانوی بشریت، مطالعه و بررسی زوایای وجودی و شخصیتی سیده زنان بهشت است که با پیروی از او، می توان زنانی فاطمی و جامعه‌ای علوی را پروراند تا در سایه فرهنگ فاطمی و علوی، بشریت، زندگی متعالی و الهی سرشار از فضیلت و کرامت‌های انسانی را به تجربه نشیند.

آیت الله توکل گفت:شهادت بی بی دوسرا، اول مظلومه ی عالم، صدیقه طاهره، حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها بر فرزند منتقم او حضرت مهدی عج‌الله تعالی فرجه‌الشریف و نایب امام زمان و مردم شریف و زهرایی کشورمان تسلیت باد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج