سیف الله علی نیا اظهار داشت: مصالح غیراستاندارد یکی از چالش های صنعت ساختمان در مازندران است.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران از وجود مصالح غیراستاندارد به عنوان یکی از چالش های صنعت ساختمان در کشور از جمله استان مازندران یاد کرد و افزود : در مازندران و کل کشور عمر مفید ساختمان ها کم است و یکی از علل مهم در این زمینه نیز مصالح غیر استاندارد است.

علی نیا گفت: در حالی که هم اکنون حدود پنج هزار قلم محصولات ساختمانی در کشور وجود دارد، تنها کمتر از 200 قلم در زمره محصولات استاندارد قرار می گیرد که چالش مهمی برای صنعت ساختمان محسوب می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با بیان اینکه در حوزه تدوین مقررات و قوانین ما هیچ کمبودی نسبت کشورهای توسعه یافته نداریم، گفت: ولی با این همه در حوزه کنترل و نظارت دچار مشکل هستیم که باید جبران شود.

مصالح ساختمان

وی نقش مهندسان مکانیک را در این بخش مهم توصیف کرد و افزود: ضرورت شناسایی محصولات استاندارد به عنوان یک رکن مهم در صنعت ساختمان موضوعی است که مهندسان مکانیک در آن نقش پررنگ تری نسبت به بقیه دارند.

سیف الله علی نیا با بیان اینکه ظرفیت پرکاربردی و نقش آفرینی مهمی را که مهندسان مکانیک دارند، در دیگر رشته های چندگانه زیرمجموعه نظام مهندسی ساختمان وجود ندارد، ابراز امیدواری کرد مهندسان مکانیک به دور از برخی نگاه های مادی، در حوزه های مسوولیت های اجتماعی خود از جمله برطرف کردن معضل دفع بهداشتی فاضلاب های خانگی و شهری روش های خلاقانه ای را اجرایی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج