محمد اسلامی بیان داشت: برنامه ریزی برای خارج کردن مازندران از سیستم تک پایه حمل و نقل در دستور کار است.

به گزارش خبرگزاری موج، استاندار مازندران پس از نشست مشترک با رئیس شورای شهر تهران در ارتباط با توسعه حمل و نقل ریلی و مبحث توسعه مترو تهران و اتصال آن به مازندران، اظهار کرد: یکی از مباحث توسعه توجه به حمل و نقل به ویژه حمل و نقل ترکیبی است.

وی با اشاره ترافیکی که در استان مازندران در ایام تعطیل می‌شود، گفت: ترافیک سنگین اقتصاد مازندران را دچار مشکل می‌کند به همین دلیل برنامه ریزی برای خارج کردن مازندران از سیستم تک پایه حمل و نقل در دستور کار است.

استاندار مازندران یادآور شد: راه‌آهن برای استان دارای اهمیت است و با توجه به هماهنگی انجام شده و تهران و مازندران حوزه نفوذ همدیگر بوده و با توجه به نیازی که مردم تهران به استفاده از فرصت آب و هوایی شمال کشور دارند، امروز با ریاست شواری شهر تهران و سازمان‌های مرتبط جلسه داشتیم.

استاندار مازندران

وی خاطر نشان کرد: در این جلسه موضوع اتصال مترو تهران به شمال کشور که یکی از طرح‌های راهبردی استانداری مازندران است به صورت ویژه در حال پیگری است.

محمد اسلامی بیان کرد: مذاکره مفصلی انجام شده است و امیدواریم این پروژه وارد مباحث جدی‌تری شود و دستگاه‌ها متعهد شدند که اقدامات لازم برای مطالعات انجام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج