سردار سیدمحمود میرفیضی بیان کرد: عمده جرایم در استان جرایم اقتصادی بوده که در گذشته یک متهم و یک شاکی داشتیم اما اکنون یک متهم و هزار شاکی داریم.

به گزارش خبرگزاری موج، فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه باید مدیریت‌ها را افزایش و باهمگرایی امر به معروف و نهی از منکر را تقویت تا شاهد کاهش جرائم باشیم، گفت: عمده جرایم در استان جرایم اقتصادی بوده که در گذشته یک متهم و یک شاکی داشتیم اما اکنون یک متهم و هزار شاکی داریم.

میرفیضی بیان کرد: در حوزه سیاسی نشر اخبار کاذب، تخریب سیاسی، فتنه، سیاه نمایی، نافرمانی مدنی و در زمینه اقتصادی پول‌شویی، رواج اسناد مجهول شرکت‌های هرمی و هک اطلاعات اقتصادی و مالی نیز است.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: در زمینه امنیتی هک و دسترسی به اطلاعات خصوصی تبادل داده شده، آموزش‌های تروریستی و خرابکارانه در اینترنت، پایش اطلاعات میان کاربران، ساماندهی اغتشاشات و فعالیت‌های گروه‌های ضد امنیتی وجود دارد.

بحث فضای مجازی دو فرصت و یک تهدید است

وی بیان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری بحث فضای مجازی دو فرصت و یک تهدید است. جهانی بودن دسترسی به اطلاعات و کاهش هزینه اقتصادی فرصت است که اگربه درستی استفاده نشود به تهدید تبدیل می‌شود.

میرفیضی

میرفیضی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید به وظیفه خود به درستی عمل کنند چون سیاست‌هایی که رهبری ابلاغ کردند، همکاری و هماهنگی و نهادهای مردمی را می‌طلبد و آموزش مسوولان، مدیران و کارکنان در دستور کار است زیرا سواد مجازی مسوولان، کارکنان و خانواده ها ضعیف است.

سردار میرفیضی با تاکید بر افزایش مهارت و استفاده از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته جهت تنگ کردن عرصه برای مجرمین فضای مجازی، گفت: بایداشراف اطلاعات بر روی شبکه‌های اجتماعی را با برگزاری کلاس، همایش و جلسات افزایش دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج