دبیر هیأت کشتی مازندران گفت: پانزدهمین دوره مسابقات کشتی شهید هاشمی‌نژاد 10 و 11 اسفندماه در بهشهر برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، غلامرضا نوری زاده اظهار کرد: مسابقات کشتی بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد جایگاه خود را در میان استان‌های صاحب کشتی کشور باز کرده و به رویدادی بسیار مهم برای رسیدن کشتی‌گیران نوجوان به تیم ملی تبدیل شده است.

وی بیان کرد: از مدت‌ها قبل از شروع این مسابقات، تماس هیأت‌های کشتی استان‌ها برای اعزام تیم به این مسابقات اعزام می‌شود اما به دلایل فنی و محدودیت در پذیرش کشتی‌گیران، بسیاری از این تماس‌ها را بی‌پاسخ می‌گذاریم.

دبیر هیأت کشتی مازندران افزود: یکی از پیشنهاداتی که برای آینده این مسابقات مطرح می‌شود، قرار گرفتن نام این رقابت‌ها در فهرست مسابقات بین المللی اتحادیه جهانی کشتی است.

بین‌المللی کردن یک مسابقه کشتی، در دراز مدت فایده‌ای برای مازندران ندارد

این مسوول اظهار کرد: تجربه ثابت کرده بین‌المللی کردن یک مسابقه کشتی، در دراز مدت فایده‌ای برای کشتی مازندران ندارد و در نهایت به عدم برگزاری آن منجر می‌شود.

وی افزود: زمانی که یک مسابقات کشتی تبدیل به رقابت بین‌المللی تبدیل می‌شود، اختیار برگزاری آن از هیأت شهرستان و استان خارج شده و باید با استانداردهای خاصی که مستلزم صرف هزینه‌های زیادی است برگزار شود.

کشتی آزاد

نوری‌زاده گفت: مسابقات جام شیرودی و همچنین موحد و حبیبی، دو نمونه از مسابقات کشتی بین‌المللی در مازندران است که به دلیل ناتوانی در تامین هزینه‌های بین‌المللی شدن آن، پس از چند دوره برگزاری برای همیشه به تاریخ سپرده شده است.

وی افزود: بین‌المللی شدن مسابقات کشتی شهید هاشمی‌نژاد جز هزینه تراشی و دور شدن از هدف اصلی کشتی مازندران که میدان دادن به نوجوانان مستعد و زمینه‌سازی برای رشد و توسعه کشتی‌گیران جدید است، نتیجه‌ای ندارد و بر همین اساس اصرار داریم تا این مساقات با کیفیت فعلی و البته رفع معایب و نواقص موجود ادامه پیدا کند.

دبیر هیأت کشتی مازندران بیان کرد:پانزدهمین دوره مسابقات کشتی شهید هاشمی‌نژاد با حضور تیم‌های داخلی و خارجی ، 10 و 11 اسفندماه در بهشهر برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج