رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران گفت: به علت وزش باد شدید تمامی فعالان دریای خزر ازجمله صیادان کیلکا، ماهی‌های خاویاری، تعاونی‌های پره، شناورهای گردشگری، دریابانی‌ها و شرکت‌های کشتی‌رانی و نفتی در سواحل مازندران امشب از فعالیت در دریا پرهیز کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدباقر سلطانی با اشاره به اینکه براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوی و اقیانوسی از بامداد چهارشنبه 25 تا صبح پنج‌شنبه 26 بهمن ماه امسال همزمان با عبور یک ناوه در تراز میانی جو از روی دریای خزر و شمالی شدن جریانات سطح زمین، شاهد وزش باد شدید شمالی همراه با بارندگی خواهیم بود، افزود:تمامی فعالان در دریای خزر امشب از فعالیت در دریا پرهیز کنند.

رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران ادامه داد: بیشینه ارتفاع موج در مناطق نزدیک به سواحل غربی و مرکز ی تا سه متر و در فراساحل تا چهار متر مورد انتظار است.

فعالیت در دریا

سلطانی بیان کرد: همچنین بیشینه سرعت وزش باد در مناطق نزدیک به سواحل تا 17 متر بر ثانیه (60 کیلومتر بر ساعت) و در فراساحل تا 20 متر بر ثانیه (72 کیلومتر بر ساعت) پیش‌بینی می‌شود.

رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران در پایان گفت: تمامی فعالان دریای خزر ازجمله صیادان کیلکا، ماهی‌های خاویاری، تعاونی‌های پره، شناورهای گردشگری، دریابانی‌ها و شرکت‌های کشتی‌رانی و نفتی در سواحل مازندران طی این مدت از فعالیت در دریا پرهیز کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج