رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: واکسینه کردن نسل آینده در برابر آسیب های اجتماعی یکی از اقدام خوب آموزش و پرورش مازندران است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی بخشنده از واکسینه کردن نسل آینده در برابر آسیب های اجتماعی به عنوان دیگر اقدام آموزش و پرورش مازندران نام برد و افزود : برای این منظور آگاه کردن دانش آموزان مدارس پیش دبستانی و ابتدایی پیشگیری از اعتیاد مورد نظر است .

وی بیان کرد:امسال و در مرحله نخست اجرای این طرح غربالگری ، 12 مدرسه در مناطق ویژه یا همان مناطق در معرض خطر آسیب های اجتماعی شهرستان های ساری و نکا انتخاب شدند .

بخشنده ادامه داد : با حضور کارشناسان و مشاوران آموزش وپرورش در این مدارس ، دانش آموزان مورد ارزیابی قرار می گیرند .

مدرسه

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی مازندران بیان داشت:پس از شناسایی دانش آموزان مشکل دار از نظر مسائل اجتماعی ، اقدامات لازم مشاوره ای و درمانی برای آنها انجام می شود .

470 مدرسه آسیب پذیر در مازندران شناسایی شد

وی به استناد آمار ارائه شده از سوی وزارت کشور که از سوی استانداری مازندران ابلاغ شد تعداد مدارس آسیب پذیر این استان را 470 واحد اعلام کرد و گفت : این مدارس در مناطق ویژه از جمله حاشیه شهرهای مازندران قرار دارند که اجرای طرح غربالگری دانش آموزان مشکل دار در تمامی این مدارس مورد نظر است.

بخشنده افزود : کنترل و مقابله با آسیب های اجتماعی دانش آموزان در قالب طرح ها و برنامه هایی با همکاری و مشارکت 2 وزارتخانه آموزش و پرورش و کشور در حال اجرا است .

 رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش مازندران اجرای تقسیم کار ملی پیشگیری از آسیب های اجتماعی را از آن جمله طرح ها برای این منظور نام برد و ادامه داد : پارسال و با اجرای این طرح 130 هزار دانش آموز مدارس متوسطه اول و ابتدایی مازندران زیر پوشش برنامه آموزشی مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی قرار گرفتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج