علیرضا یونسی بیان داشت: آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان و خانواده‌ها در جهت کاهش طلاق در مازندران باید انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در جلسه کارگروه تعیین و تصویب برنامه‌ها و راهکارهای کنترل و کاهش طلاق و افزایش ازدواج با تسلیت ایام فاطمیه و تبریک دهه فجر، گفت: انقلاب اسلامی عظیم ایران که در اواخر قرن ۲۰ بود، به گفته نظریه‌پردازان زلزله‌ای در خاورمیانه و جهان بود که بدون امکانات نظامی و به‌صورت خودجوش رژیمی که در اوج قدرت بود را شکست داد که تنها انقلاب پایدار با مدت ۴۰ سال بود.

عدم شغل و سازش عامل اصلی طلاق در جامعه

وی اعتیاد، عدم سازش، عدم صبوری و عدم شغل را از عوامل ایجاد طلاق عنوان کرد و با اشاره به اینکه طلاق مسأله مهم و حیاتی برای جامعه بوده، اظهار کرد: باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا این مهم را که کل کشور با آن روبرو هستند کنترل و کاهش دهیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار به تحقیقات انجام شده اشاره کرد و افزود: در طی بررسی‌ها به پنج آسیب اعتیاد، طلاق، فساد، مناطق حاشیه‌نشین و مناطق آلوده رسیدیم که در دستور کار قوا قرار گرفت.

یونسی

وی تصریح کرد: شهرستان‌های رامسر و تنکابن تاکنون دفتر طلاق نداشته و پس از اینکه دفتر ثبت ازدواج و طلاق دایر شد متوجه عمق کار شدیم که بسیار وسیع است و آمار طلاق رو به افزایش بوده که باید پیگیری شود.

یونسی به آمار به دست آمده اشاره کرد و با بیان اینکه باید واقعیت را به مردم بگوییم تا باور کرده و به کاهش این امر کمک کنند، تصریح کرد: میزان طلاق در مازندران 2.5 در هزار است در حالی که در کشور 2.4 است و این آمار جای نگرانی دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه همه پرونده‌های ارائه شده به دادگستری به اورژانس اجتماعی ارائه می‌شوند که سازش صورت گیرد، خاطر‌نشان کرد: در حوزه آموزش و پرورش نیز باید کارشناسی صورت گیرد که علت و میزان طلاق مشخص شده و آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان و خانواده‌ها در جهت کاهش طلاق انجام شود.

یونسی با بیان اینکه اگر یک زندگی دچار آسیب شود، یک نسل دچار فروپاشی شده و جوان خانواده سرخورده می‌شود، تاکید کرد: همان‌گونه که بهداشت و درمان مورد توجه قرار گرفته، به روح و روان و فکر دانش‌آموزان نیز باید توجه شود چرا که آموزش نقش بی‌بدیلی در ساختن جامعه سالم دارد که از پیش‌دبستانی باید شروع شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج