محمد اسلامی با بیان اینکه سیستم اداری از لحاظ رفتاری و مدیریتی به عنوان سرپنجه جمهوری اسلامی باید قوی باشد، گفت:با طراحی سامانه جامع جلوی برخی از فساد‌های اداری در مازندران گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری موج، استاندار مازندران اظهار داشت: فساد اداری و مخرب در ادارات باید از بین برود، البته با طراحی سامانه جامع جلوی برخی از فساد‌ها گرفته شد.

وی یکی از مشکلات و اعتراضات مردم مازندران این است که رسیدگی به کار مردم یکدست انجام نمی‌شود، این مشکل مردم مازندران باید فوری از بین برود، دولتی‌ها کارگزار هستند و حق ندارند جزء حزب و گروه و دسته باشند در کنار اینکه سیاست‌های دولت باید دنبال شود اما همه مردم حق یکسان دارند و نباید مسوول و کارگزار حزبی و جناحی عمل کند.

اسلامی خطاب به مدیران دستگاه‌ها، افزود: سیستم اداری از لحاظ رفتاری و مدیریتی به عنوان سرپنجه جمهوری اسلامی باید قوی باشد، به وظیفه خود قوی عمل کنید و پاسخگوی مردم باشید این یعنی رضایتمندی حداکثری مردم، هم کارآمدی و هم سلامت اداری که مهم‌ترین اصل است.

این مسوول افزود: براساس گزارشات، در سامانه جامع خدمات گمرک 13 میلیارد دلار قاچاق کنترل شد، و 240 میلیارد تومان فرار مالیاتی شناسایی و کشف شد زیرا ارزیاب ناشناخته است و فساد اداری صورت نمی‌گیرد، آلودگی از محیط کار خارج و هم سلامت جامعه اداری تامین می‌شود و این وظیفه دولت است تا جامعه را سلامت نگه دارد.

اسلامی با اشاره به اینکه با پیگیری‌های انجام شده، هفتمین استان در اجرای سامانه کسب و کار(سامانه دادور) هستیم و همه کسانی‌که تقاضای مجوز کسب و کار را دارند با ورود به سامانه جامع کسب و کار( سما)،داور و یاور اقدام می‌کنند که از حسن‌های آن این است که  پس از ورود مسیر کار مشخص است و باقیمانده کار هم اعلام می‌شود و می‌توان سیستم اداری را کنترل کرد زیرا اطلاعات کامل اشخاص وجود دارد.

 

اسلامی مازندران

استاندار مازندران با بیان اینکه در بحث اشتغال در یک دوران گذر هستیم، تصریح کرد: باید تولید و صنایع ما متحول شود سال گذشته 400 میلیارد و امسال هم حدود 200 میلیارد به بحث اشتغال اختصاص داده شد و باید دید تاثیر آن چه بود، باید نظارت کرد که نه تنها تولید و اشتغال ما کم نشود و بلکه اضافه شود.

این مسوول افزود: بر اساس آمار تامین اجتماعی 3هزار بیمه شده اجباری در 8 ماهه امسال ثبت شد ولی هدفی که باید دنبال کنیم شناسایی واحدهای تولیدی و کارخانجات، بررسی مشکلات و تعداد نیرو، وضعیت تولید است تا اعتبارات به انحراف نرود، از 1600 کارخانه در مازندران حدود 900 کارخانه بررسی و چند روز آینده بقیه هم ارزیابی می‌شود، ظاهر پول حلال مشکلات نبوده باید دلیل را پیگیری که گروهی هم برای این کار انتخاب شدند و مشغول بررسی هستند.

اسلامی در باره کم کاری در حوزه اقتصاد، گفت: کارخانه‌ها در اختیار بخش خصوصی است باید رقابتی کار کرد، نمی توان کالا با  قیمت گران تولید کنیم و دولت آن را بخرد بلکه باید هزینه تولید را کاهش داد و مردم رغبت به خرید پیدا کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج