فرماندار میاندورود گفت: ادامه راه توسعه و پیشرفت کشور به دست معلمان است.

به گزارش خبرگزاری موج، ارسطو قادری به همراه بخشدار، شورای شهر، رئیس بهزیستی و جمعی از دهیاران و خیرین شهرستان میاندورود از بزرگ ترین هنرستان فنی و حرفه ای استثنایی حاج احمد خلیلی ساری بازدید کردند.

فرماندار میاندرود در این بازدید دو ساعته از کلاس، کارگاه نجاری، گلخانه و دیدار با معلمان که جمع صمیمی حاکم بود با بیان این مطلب که معلمان استثنایی باغبان بوستان انسانیت و  نجاتبخش جامعه  هستند گفت : در تعالیم اسلامی تعلیم و تعلّم از جایگاه ویژهای برخوردار بوده و  برای داشتن آموزش و پرورش پویا باید برنامه های منسجم فراگیر برای این نهاد تربیت کننده مدیران و آینده سازان جامعه داشته باشیم.

وی روند موفقیتهای کشور را مرهون خدمات معلمان به خصوص این قشر زحمتکش دانست و گفت:  معلمان در تعلیم و تربیت اسلامی سرنوشت ساز هستند و حیات جامعه، ادامه راه توسعه و پیشرفت کشور به دست معلمان است.

قادری افزود:  برطرف شدن ذهنیتها در رابطه با ناتوانی دانش آموزان استثنایی در جامعه را لازم دانست و گفت:  نهادینه شدن فرهنگ استفاده از دست ساخته های این گونه دانش آموزان  ضروری است.

وی نقش رسانه ها را در تغییر و جهت دهی افکار عمومی به سمت استفاده از دست ساخته های دانش آموزان استثنایی را بسیار مهم دانست و از اصحاب رسانه و مطبوعات خواست تا در این زمینه تلاشی مضاعف داشته باشند.

حجر عسگری بخشدار مرکزی شهرستان میاندورود در این دیدار هنرستان ها و کار و دانش را بهترین مکان برای تعمیق باور به توانمند بودن دانش آموزان بیان کرد و ابراز داشت:  جامعه باید بداند و به باور برسد که تولیدات این نوع دانش آموزان و استفاده از آن در راستای استقلال شغلی آنان بسیار مؤثر و لازم است.

وی گفت: آموزش و پرورش از طریق تعلیم و آموزش نقش مهم و کارآمدی در راستای تولید و ثبات شغلی پایدار دانش آموزان استثنایی دارد.

شهربانو خداپناه از اعضای شورای شهر سورک هم در این بازدید از معلمان و اولیاء دانش آموزان ابراز همدردی کرد و گفت: بهره گیری و استفاده مناسب از توان دانش آموزان استثنایی به خصوص در  رشته های فنی و حرفهای برای تولید برخی کالاهای مورد نیازجامعه امروزی ازمهمترین راهکارهای تحقق عینی و  توانایی دانش آموزان و حمایت از کار آنان می باشد.

 وی اظهار داشت: تمام موفقیت‌های این مرکز به دلیل حضور کسانی است که معلمی را به عنوان شغل انتخاب نکردند بلکه به خاطر عشق و علاقه‌ بود و این مسئولیت سنگینی است به ویژه در مورد کودکانی که مشکلات ویژه یادگیری دارند.

عضو شورای شهر سورک گفت: فرزندانمان کسانی هستند که می توانند پاییز را با قدرت خود به بهار تبدیل کنند و دستان پسرانم پر از هنر بود و اینان به ما می آموزند که چقدر صبور و با استقامت باشیم و باید همیشه دیده شویم.

باقر محمدزاده مدیر هنرستان حاج احمد خلیلی ساری گفت: این مرکز با همت آموزش و پرورش و پیگیری‌های مدیریت آموزش و پرورش استثنایی استان مازندران و خیر مدرسه ساز مرحوم حاج احمد خلیلی تاسیس شد و هم‌اکنون با 74 دانش آموز ( متوسطه اول – متوسطه دوم ) و 21 پرسنل و معلم مشغول ساماندهی و فعالیت می باشد.

محمدزاده با اشاره به تعریف کودکان و نوجوانانی که مشکلات ویژه یادگیری دارند، گفت: کودک یا نوجوان دارای مشکلات یادگیری، در یک یا چند فرآیند پایه مربوط به استفاده از زبان گفتاری و نوشتاری دچار اختلال است که ممکن است به صورت توانایی ناقص برای گوش دادن، تفکر، گفتار، خواندن، نوشتن، املاء یا محاسبات ریاضی بروز کند که این اختلال، وضعیت‌هایی مانند معلولیت‌های ادراکی، ضایعات مغزی، بد عملکردهای جزئی مغز، نارسایی در خواندن و ناگویایی تحولی را دربر می‌گیرد.

در این بازدید مسوولان قرار شد در زمینه زیربنایی؛ کمک به سرویس دانش آموزان که مهمترین مشکل این هنرستان بود؛ فراهم کردن خاک مناسب و فروش گل و گیاه در غرفه بازار چه های ایام نوروز شهرستان میاندورود کمک کار این هنرستان باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج