رئیس کل دادگستری مازندران بیان داشت: دستگاه قضایی استان به پرونده‌های متجاوزان به حقوق عامه، به ویژه جنگل در شعب ویژه رسیدگی و با مجرمان برخود قاطع خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد گفت: در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حفاظت و صیانت از منابع ملی 200 هکتار از اراضی ملی به ارزش 120 میلیارد تومان خلع ید شده است.

وی ادامه داد: طی 9 ماه سالجاری اراضی خلع ید شده از طریق اجرای احکام صادر شده به مساحت بیش از 58 هکتار به ارزش بیش از 33 میلیارد تومان با تشکیل 71 فقره پرونده بوده است.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان در ادامه افزود: در 6 ماه نخست سال جاری اراضی خلع ید شده از طریق تبصره ذیل ماده 55 قانون جنگل‌ها نیز 788 فقره پرونده به مساحت بیش 141 هکتار و ارزش بیش 86 میلیارد تومان بوده که در مجموع اراضی ملی خلع ید شده 859 فقره پرونده به مساحت بیش از 200 هکتار و به ارزش 120 میلیارد تومان بوده است.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه بیان کرد: در این خصوص در طی 9 ماه سال‌جاری هشت جلسه به صورت اصلی و با حضور اعضای اصلی شورا و تعداد 22 جلسه فرعی دبیرخانه‌ای تشکیل شد و 117 مصوبه مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان به پرونده‌های متجاوزان به حقوق عامه، به ویژه جنگل در شعب ویژه رسیدگی و با مجرمان برخود قاطع خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج