معاون سازمان بنادر و دریانوردی کشور بیان داشت: سالانه حدود 15 میلیون تن بار از طریق بنادر کشور ترانزیت می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدعلی حسن زاده در بهشهر اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی تمام محدودیت و موانعی را که در راه جا به جایی کالاهای ترانزیتی از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری وجود داشت، بر طرف کرده است.

وی افزود: در بنادر شمال کشور در حاشیه جنوبی دریای خزر نیز ظرفیت های خوبی ایجاد شده است و با راه اندازی شبکه ریلی رو رو این ظرفیت ها افزایش خواهد یافت و بندرامیر آباد در اولویت این کار قرار دارد.

حسن زاده تخفیف تعرفه های جا به جایی و ترانزیت بار در بنادر را یکی از برنامه های سازمان متبوعش برای توسعه در این بخش دانست.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی همچنین اعلام کرد که طرح توسعه گردشگری و مسافرت دریایی نیز در بنادر در دستور کار قرار گرفته و در سال جاری 2 تفاهمنامه با شرکت های سرمایه گذار امضا شده است.

حسن زاده یکی از تفاهمنامه های امضا شده را مربوط به توسعه گردشگری دریایی و مسافر در بنادر شمالی و دیگری را مربوط به بنادر جنوبی کشور معرفی کرد و افزود که طرح توسعه گردشگری دریائی برای سایر بنادر کشور هم اجرایی می شود.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: تمام طرح های سرمایه گذاری و زیرساختی خصوصی که در بنادر کشور با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصدی دارند، تعیین تکلیف می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج