رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی گفت:معلمان قرآن نقش برجسته‌ای در سلامت معنوی جامعه دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام غلام‌حسین ذاکری‌خطیر در بازدید از فعالیت‌های مراکز قرآنی شهرستان سوادکوه با اشاره به اهمیت تلاوت، ترجمه و تفسیر قرآن، گفت: قرآن شفای درد‌های جوامع بشری است و تلاش برای نهادینه‌کردن آن در زندگی و تقویت سبک‌زندگی قرآنی باید در اولویت‌ فعالیت‌ها باشد.

وی با بیان اینکه معلمان قرآن نقش برجسته‌ای در سلامت معنوی جامعه دارند، افزود: ارتباط مستقیم معلمان قرآنی با دانش‌آموزان با هدف آموزش مفاهیم قرآنی و استفاده از راهکار‌های خلاقانه و با توجه به شرایط سنی و خلق‌و خوی کودکان، نو‌جوانان و جوانان باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از فعالیت 29 مؤسسه و خانه قرآنی در سطح شهر‌ها و روستا‌های دو شهرستان خبر‌ داد و خاطر‌نشان کرد: بیش از 70 طرح آموزشی قرآنی با آیین‌نامه‌های مدون وجود‌ دارد که به صورت 6 ماهه گزارش آن در قالب فرم‌های گزارش دریافت می‌شود و بیش از هزار و 200 نفر به صورت 6 ماهه از کلاس‌های قرآنی مراکز قرآنی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی استفاده می‌کنند.

این مسوول از وجود 9 خانه‌ عالم در سطح شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر‌ داد و اظهار‌ کرد: 6 خانه‌ عالم برای روستا‌های لاجیم، کالیکلا، بشل، ایوک، حاجی‌کلا، اتو و شهر آلاشت در حال ساخت است و سه خانه‌عالم در روستا‌های اندار‌گلی، چای‌باغ و کلیج‌خیل در حال استفاده است.

ذاکری‌خطیر از فعالیت روحانیون مستقر در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر‌ داد و گفت: 6 روحانی مستقر در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی حضور‌ دارند و به فعالیت تبلیغی و مدیریت برنامه‌های دینی و قرآنی اقدام می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج