قائم مقام خانه کشاورز گفت: نباید باعث تضعیف اتحادیه‌ها در مازندران شویم بلکه باید همبستگی در استان شکل واقعی بگیرد و همانند اتحادیه دامداران، شاهد تضعیف جایگاه آن نباشیم.

به گزارش خبرگزاری موج، عنایت الله بیابانی با بیان اینکه خانه کشاورز وام‌دار کسی نیست و سربار کشاورزی نیستیم بلکه بلندگو و حلال مشکلات کشاورزان هستیم، افزود: خانه کشاورز همانند سازمان‌های موازی عمل نمی‌کند که مشکلات عدیده‌ای برای کشاورزان بوجود آورد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه تولید مرکبات در مازندران بالا است، تولید دو میلیون و 500 هزار تنی در برخی از سال‌ها آسیب‌پذیری زیادی را به تولید و باغداران وارد کرد.

قائم مقام خانه کشاورز کشور  با بیان اینکه در مقطعی اتحادیه باغداران توانسته بود در بحث تنظیم بازار مرکبات به خوبی عمل کند اما با سیاست‌های انحرافی این وظیفه‌مندی منحل شد و باعث شد مردم مرکبات را در شب عید با قیمت بالایی خریداری کنند و اعتبار کشاورزان در آن برهه از زمان که مرکبات دچار آسیب‌پذیری شد کم شود.

بیابانی خاطرنشان کرد: نباید باعث تضعیف اتحادیه‌ها در استان شویم بلکه باید همبستگی در استان شکل واقعی بگیرد و همانند اتحادیه دامداران، شاهد تضعیف جایگاه آن نباشیم.

وی اظهار کرد: حق عضویت اتاق بازرگانی برای کشاورزان به دلیل درآمد کم این قشر و اهمیت جایگاه آن باید از 500 هزار تومان به 50 هزار تومان کاهش یابد تا کشاورزان برای فعالیت خود کارت بازرگانی دریافت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج