رئیس گروه پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: دمای هوای استان تا 10 درجه سانتی گراد کاهش می یابد و در نتیجه شهروندان ساکن مناطق کوهستانی و ارتفاعات دمای زیر صفر را تجربه خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، اصغر بسطامی بیان کرد: طی امروز شنبه و فردا مردم مازندران آسمانی ابری همراه با بارش های پراکنده و افزایش دما را شاهد خواهند بود ولی از روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی و سرد، شرایط تغییر می کند.

وی توضیح داد: دمای هوا در گرم ترین ساعات امروز و فردا به حدود 20 درجه در مناطق جلگه ای و تا 24 درجه در مناطق کوهستانی خواهد رسید و در این مناطق شاهد وزش باد گرم نیز خواهیم بود.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی مازندران پیش بینی کرد: از عصر روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی، بارندگی همراه با وزش نسبتا شدید باد در استان آغاز می شود و این وضعیت تا روز پنجشنبه ادامه خواهد یافت.

بسطامی گفت: در این مدت دمای هوا هم تا 10 درجه سانتی گراد کاهش می یابد و در نتیجه شهروندان ساکن مناطق کوهستانی و ارتفاعات دمای زیر صفر را تجربه خواهند کرد.

وی افزود: در این مدت مه آلود بودن و بارش برف در ارتفاعات موجب کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای خواهد شد و داشتن تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ برای عبور از این مناطق الزامی است.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: سامانه بارشی از اوایل روز پنجشنبه از استان خارج می شود و مردم مازندران برای پایان هفته آسمانی صاف همراه با افزایش دما را شاهد خواهند بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج