عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با بیان اینکه مرکبات باید با قیجی ویژه چیده شود، گفت: کوچکترین ضربه و خراش میوه هنگام برداشت باعث نفوذ قارچ‌ها و باکتری‌ها می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، شعبانعلی مافی با تاکید براینکه به هیچ عنوان میوه‌ها با دست برداشت نشوند، گفت: با توجه به کامل شدن قند میوه ، مرکبات نباید سر درخت بماند.

وی گفت:از آبان تا حداکثر پایان نیمه اول دی زمان برداشت انواع مرکبات به ویژه پرتقال در مازندران است.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی مازندران خاطر نشان کرد: برای ضدعفونی کردن میوه‌ها 2 روش وجود دارد که در یک روش، میوه مرکبات قبل از برداشت بوسیله قارچکش سمپاشی می‌شود و بعد از 2 تا 3 روز که میوه کاملا خشک شد، برداشت می‌شود.

وی اضافه کرد: در روش دوم میوه‌ها بعد از برداشت در درون وان‌هایی از محلول قارچکش قرار گرفته و ضدعفونی می‌شود.

مافی تاکید کرد میوه‌های ضدعفونی شده حتما باید در آفتاب غیر مستقیم خشک شده و بعد در انبار قرار گیرد.

این محقق کشاورزی مازندران درخصوص شرایط نگهداری در انبارهای سنتی گفت: ارتفاع جعبه‌ها نباید بیشتر از 7 تا 10 جعبه باشد و بین هر چندردیف جعبه، یک فضای راهرو در نظر گرفته شود که هوا قابل جریان باشد.

مافی تصریح کرد: هرچه نور انبار کمتر باشد قارچ‌ها کمتر رشد کرده، تنفس میوه نیز کمتر شده و میوه شاداب تر می‌ماند.

وی به اهمیت تغذیه درختان مرکبات بعد از برداشت اشاره کرد و گفت: تغذیه درخت در طول دوره رشد روی کیفیت و کمیت میوه بسیار تاثیر دارد و هرچه تغذیه ازت، فسفر، پتاس، منیزیم، کلسیم و سایر عناصر ریزمغذی در درخت کاملتر باشد میوه‌ مزه و ماندگاری بهتری دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج