معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق مازندران از حضور این شرکت در جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو و رونمایی از دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهندس محمدرضا سماکوش در گفت و گویی اظهار داشت:یکی از عوامل اساسی پیشرفت درکشورهای توسعه یافته، توجه خاص به امر پژوهش است و اصولا هر نوع پیشرفت و توسعه ارتباط مستقیمی با تحقیقات علمی دارد و رشد و توسعه کشورهای پیشرفته در نتیجه سرمایه گذاری در بخش پژوهش است.

وی با اشاره به اینکه میزان توجه به امر پژوهش از طریق اجرای طرح‌های تحقیقاتی و استفاده از نتایج تحقیقات    صورت می گیرد، افزود: رواج فرهنگ پژوهش یعنی اعتقاد به اینکه منبع اصلی تولید،  اندیشه است و اندیشه جوهر فرهنگ  می باشد و فرهنگ روح و هدایت گر جامعه است.

مهندس سماکوش در ادامه گفت: جشنواره پژوهش وزارت نیرو در پژوهشگاه نیرو به مناسبت هفته پژوهش در روزهای ۲۷ و ۲۸ آذر ماه با حضور شرکت های تابعه و وابسته این وزارتخانه برگزار شد.

معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق مازندران افزود: برگزاری جشنواره پژوهش در راستای تجلیل از برترین‌های پژوهش و فناوری وزارت نیرو به ویژه پژوهشگران و طرح‌های پژوهشی برتر و همچنین برقراری پیوند میان صنعت، دانشگاه و مراکز پژوهشی بود.

وی گفت: شرکت توزیع نیروی برق مازندران با حضور در این نمایشگاه از دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر از دستاوردهای جدید این شرکت رونمایی کرد.

معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق مازندران افزود: دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر برای مصارف تجاری، مسکونی و صنایع کوچک در شرکت توزیع نیروی برق استان مازندران با همکاری محققین دانشگاهی و حمایتهای شرکت توزیع نیروی برق مازندران ساخته شده است و از آنجاییکه قیمت اکتیوفیلترهای موجود در بازار جهانی بسیار بالا است، استفاده از این دستگاه در صنایع بسیار حساس با ملاحظات اقتصادی فراوان نیز مقدورنمی باشد.

مهندس سماکوش گفت: برتری این دستگاه، استفاده از تکنولوژی ادوات الکترواستاتیکی برای کاهش چشمگیر هزینه تمام شده و کاهش حجم و ابعاد دستگاه است و بطوریکه این دستگاه می تواند تا 15 آمپر هارمونیکی را متناسب با نیاز شبکه بصورت هوشمند و آنلاین از شبکه دارای اغتشاش هارمونیک حذف نماید. عملکرد ،کیفیت و دقت این دستگاه در حد استانداردهای جهانی و با قیمت 10% نمونه مشابه خارجی خود می­باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج