رییس کل دادگستری استان مازندران از بازداشت اعضای باند جعل اسناد و مدارک قضایی در جریان تجسس های حفاظت اطلاعات دادگستری استان با 42 میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد بیان داشت: اعضای این باند 12 نفر هستند که با جعل امضاء و دستورات قضایی و همچنین تهیه مهر جعلی اقدام به فعالیت کلاهبرداری می کردند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در ادامه گفت: اعضای این باند در سطح گسترده ای در شهرهای محتلف مازندران خانواده زندانیان را شناسایی و با وعده آزاد سازی آنها اقدام به کلاهبرداری می کردند.

 این مقام قضایی گفت: از اعضای این باند تاکنون 200 میلیون تومان پول نقد و 4 میلیارد تومان چک و سفته کشف شده است.

حجت الاسلام تقوی فرد افزود: در میان اعضای این باند وکیل دادگستری و ماموران باز نشسته نیروی انتظامی واخراجی سپاه وجود دارند.

بر اساس اعلام رئیس کل دادگستری استان مازندران هم اکنون 4 نفر از متهمان اصلی بازداشت و بقیه افراد با سپردن وثیقه قانونی آزاد شدند.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد با تاکید بر اینکه رسیدگی های قضایی در باره این پرونده ادامه دارد، افزود: شاکیان و کسانی که از سوی این باند مورد کلاهبرداری قرار گرفتند می توانند با مراجعه به دادگستری استان شکایت خود را مطرح کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج